Ve šlágru 6. kola nejvyšší soutěže gól nepadl. Slavia ztratila první body v lize, v souboji prvního s druhým celkem tabulky, nejlépe střílejícím mužstvem soutěže, remizovala 0:0. Generálku na středeční premiéru v Lize mistrů nezvládla ideálně.

Přesto minimálně do včerejška zůstala v čele tabulky. Pak ji mohla sesadit Sparta.

„Věděli jsme, že Ostrava je ve formě, ale remízu doma bereme jako ztrátu,“ řekl slávistický kouč Karel Jarolím.

„Každý se dá porazit. Na druhou stranu, bod z venku je pro nás plusový,“ prohlásil útočník Ostravy Róbert Zeher. „Vzhledem k průběhu utkání je remíza zasloužená,“ dodal jeho trenér Karel Večeřa.

Opravdu se hrál vyrovnaný duel. V první půli se oba týmy držely vzadu. Za pětačtyřicet minut se nezrodila vážnější branková příležitost.

Ostravě i Slavii citelně chyběly absentující opory. Na domácí straně především Šmicer, Krajčík či Janda, hostům scházeli zejména dlouhodobě zraněný kapitán Lukeš či kanonýr Svěrkoš.

„Ale zase Zeher je ve formě, do níž se dostává i Mičola,“ polemizoval ostravský záložník Rudolf Otepka. To kouč Jarolím přiznal: „Záložní řada nepracovala úplně optimálně. Zvláště v první půli.“

Po obrátce se stavidla ofenzivní hry otevřela, jenže pohlednější fotbal dal vyniknout jen oběma brankářům. Vaniak si poradil se šancí Zehera, ránou Marka, Vašek zase zneškodnil dva úniky Vlčka, příležitosti Šenkeříka i Dřížďala.

To všechno sledovalo jen 6 423 diváků. „Čekal jsem aspoň deset tisíc lidí,“ smutnil Jarolím. „Jediné vysvětlení je, že se šetřili na středu,“ dodal.

Nemohlo utkání se Steauou Bukurešť překrýt to s Ostravou i v hlavách jeho svěřenců? „To si nemyslím. Konkrétně já jsem se koncentroval opravdu jen na Baník,“ řekl Jarolím.

Už včera ale odcestoval do Bukurešti, aby zhlédl derby Steaua – Rapid. ..