Podobný kousek by se sešívaným mohl podařit i ve druhém duelu v základní skupině H. Sevilla, na jejímž hřišti se dnes představí, totiž ve čtyřech soutěžních zápasech po sobě prohrála.

„To ale pro nás není nic příjemného. Tak dobré mužstvo už se musí co nejdřív chytit. Byl bych radši, kdyby se mu před utkáním s námi naopak výsledkově dařilo,“ prohlásil slávistický kouč Karel Jarolím.

„Snad jim to tam začne padat až po zápase s námi. Pak ať klidně dají někomu v lize bůra,“ usmál se stoper Marek Suchý.

Španělský tým, který v předchozích dvou ročnících ovládl Pohár UEFA, si nepřipouští, že by opět ztratil.Vúvodním duelu Champions League podlehl Arsenalu. A nyní musí bezpodmínečně vyhrát. „Zkrátka nám chybí štěstí v zakončení, to je celé. Jinak ale hrajeme dobře. Doufám, že proti Slavii nalezneme zase správný směr k vítězství,“ řekl záložník Sevilly Enzo Maresca.

„Je to těžké vysvětlit. Útočíme i bráníme dobře,“ doplnil kouč španělského celku Juande Ramos.

„Máme skvělý tým. V záloze brazilského reprezentanta Daniela Alvése, v útoku zase kanonýra Kanoutého. A tak dále,“ rozplýval se Maresca.

Naopak Slavii decimují zranění. Šmicer, který s týmem odletěl do Amsterdamu, přestože nemohl nastoupit, tentokrát zůstal doma. Stejně jako dlouhodobě zraněný Švento a další marodi Latka, Brabec a Tavares. Naopak obránce Dřížďal v Seville s mužstvem je. „Ohledně jeho zdravotního stavu nám hodně napoví poslední trénink,“ řekl kouč Jarolím. Ten, už Dřížďal absolvoval naplno.

Slavia je i přes zdravotní trable a sílu protivníka sebevědomá. „Za tuhle sezonu jsme nějaké sebevědomí získali. Ověřili jsme si, že se dá hrát s každým. Tak čeho se bát?“ věří kapitán Vlček i přesto, že se Slavia v pohárové Evropě utkala se španělskými soky dvakrát a ani jednou nepostoupila. I ostatní české kluby mají nepříznivou bilanci, jen pětkrát ze sedmadvaceti soubojů se radoval český tým.

Sevilla – Slavia
dnes 20:45, stadion Ramóna Sanchéze Pizjuána
přímý přenos: ČT2
předpokládané sestavy:
Sevilla: Palop – Alves, Boulahrouz, Escudé, Dragutinovič – Navas, Poulsen, Martí, Adriano – Luis Fabiano, Kanouté. Trenér: Ramos.
Slavia: Vaniak – Krajčík, Suchý, Šourek, Dřížďal – Janda, Švec, Belaid, Pudil – Vlček, Šenkeřík. Trenér: Jarolím.
Rozhodčí: Baskakov – Kalugin, Averianov (všichni Rusko)
první zápasy ve skupině: Slavia – Steaua Bukurešť 2:1, Arsenal – Sevilla 3:0