„Podařilo se nám splnit náš cíl a získali jsme tři body,“ oddechl si trenér Karel Jarolím. „Dobře jsme do zápasu vstoupili, ale po odchodu Latky nastal v naší hře chaos, čehož soupeř využil. Naštěstí jsme vítězství uhájili.“

V táboře Slavie panovala po utkání dobrá nálada. „Jsme druzí a v předkole Ligy mistrů, takže maximální spokojenost,“ smál se po utkání záložník Dušan Švento.

Slavii vyšel úvod zápasu a dala rychlou branku z penalty. „Potvrdili jsme to i druhým gólem. Měli jsme dát i třetí, ale soupeř snížil a v závěru nás naštěstí podržel brankář Vorel.“ Průběh důležitého druhého duelu v Boleslavi hráči na hřišti nevnímali.

„Já osobně jsem to na trávníku vůbec nesledoval. Soustředil jsem se na svůj výkon. Až po skončení zápasu jsem se dozvěděl, jak hrála Boleslav,“ přiznal ještě Švento. „Na nic jsme nekoukali a šli jsme si za svým cílem.“

Mužem zápasu byl bezesporu David Kalivoda, který v 5. minutě proměnil penaltu a dostal Slavii do vedení. Po půlhodině hry pak našel přesným centrem Vlčkovu hlavu a hosté vedli již 2:0.

„Věřil jsem si. Několik pokutových kopů jsem v nedávné době proměnil. Určeno je nás víc, ale já naposledy dával, takže nebyl důvod to měnit,“ řekl. „Chtěli jsme se dostat do evropských pohárů, což se nám podařilo, takže se sezonou jsme určitě spokojeni,“ netajil velkou radost.