„Přiznám se, že nás zaskočilo složení Plzně, která nehrála na dva útočníky,“ konstatoval trenér Slavie Karel Jarolím. Výkon domácího celku nenaznačoval, že jde o tým, jenž bojuje o titul. Plzeňští předčili Slavii a nebojácně kráčeli za překvapivou výhrou.

Šest minut před koncem první půle poslal Rada míč na rozběhnutého Šímu a ten poslal míč k pravé tyči – 0:1. „Nepokrývali jsme dobře Filla, který si přebíral balony jak chtěl. Z naší strany nebyla obranná fáze dobrá,“ říkal po utkání Jarolím.

Druhý poločas začala aktivně Slavia. Hrdličkova střela skončila na tyči. „To byl rozhodující okamžik utkání. Kdyby padl gól, mohli jsme to zvrátit,“ uvedl trenér Slavie. Branková konstrukce se otřásla i v 60. minutě. Vlček využil nedorozumění plzeňského gólmana s obranou, ale míč místo do prázdné branky poslal znovu do tyče.

V závěru se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale gól už nepadl. Slavia tak po remíze na Slovácku znovu zaváhala. V derby jí navíc bude chybět kapitán Lukáš Jarolím, jenž dostal čtvrtou žlutou kartu.