Nic zkrátka nenasvědčuje tomu, že zde mají fotbalisté Slavie první trénink po pondělním vítězství v pražském derby se Spartou. „Byl to těžký zápas, únava je znát,“ utrousí směrem k hrstce přihlížejících novinářů Daniel Pudil.

„Nepřipouštíme si žádnou euforii, už ve čtvrtek hrajeme domácí pohár,“ vysvětluje střelec úvodní branky zápasu poklidnou atmosféru.

Kromě něj absolvují lehký výklus pod vedením asistenta Řeháka obránci Hubáček s Dřížďalem a ofenzivní tandem Ivana – Volešák.

Ostatní? Buď odjeli na reprezentační srazy, nebo trénují ve skupině „náhradníků“ na sousedním Stadionu přátelství, kde velí kouč Jarolím.

Přes chladné počasí a únavu je na tvářích slávistů zřetelná spokojenost. Po fiasku v Seville kritikům ukázali, že nejsou na odpis. „Ve Španělsku to byla naše druhá porážka v sezoně. Jinak jedeme na vítězné vlně a jsme šťastní, že jsme to potvrdili i proti Spartě,“ cítí satisfakci Řehák.

Jeho svěřenci si za odměnu vychutnali bezprostředně po zápase společnou večeři v restauraci U Svatého Václava.

„Při jídle jsme naše vítězství důkladně probrali, ale za dvě hodiny bylo po všem,“ odmítá bujaré oslavy Pudil. A zamíří do regenerační místnosti, kde na něj čeká masáž a bazén s horkou vodou.