„Dopustili jsme se zásadních chyb v obraně,“ řekl slávistický kouč Karel Jarolím. „Dopřávali jsme útočníkům Sevilly příliš volného prostoru.“ „Výsledek 0:3 je pro nás ale krutý,“ shodl se Jarolím se svým svěřencem Ivanou.

O prohře jeho týmu přitom rozhodli stejní dva hráči, kteří ho rozebírali už v prvním vzájemném zápase ve Španělsku, kde Slavia prohrála 2:4 – Luis Fabiano a Kanouté. V závěru výhru pojistil Alves.

Slavia poprvé v soutěži doma prohrála. Základní skupinu ukončila s pěti získanými body a z třetího místa se na jaře přesune do Poháru UEFA. Sevilla postupuje dál z prvního místa. Přitom po první půli to vypadalo, že by se mohla konat senzace…

Jen z více než poloviny zaplněný stadion viděl výborné slávistické představení. Deset minut před skončením úvodního poločasu se slovenský štírek Ivana prorval do velké šance, ze třinácti metrů ale jen rozduněl pravou tyč.

.„Slavistický pohyb nám dělal před přestávkou problémy. Po ní jsem však byl spokojen,“ mnul si ruce kouč Sevilly Manuel Jiménez.

Slavia musela pro zranění postupně stáhnout Šmicera a Volešáka. Megašanci Kanoutéhoho ještě Vaniak chytil, v rozmezí pouhých tří minut druhé půle se ovšem vše změnilo. To Slavia dvakrát inkasovala. A na zvrat už neměla…

SK Slavia Praha – FC Sevilla 0:3

Branky: 66.Luis Fabiano, 69.Kanouté, 87.Alves. Rozhodčí: Kassai– Szpisják, Vámos. ŽK: Krajčík– Dragutinovič. Poločas: 0:0. Diváci: 11689.

Slavia: Vaniak 2– Krajčík 3, Suchý 3, Brabec 3, Hubáček 4– Šmicer 4 (46. Jablonský 3), Tavares 3, Belaid 3, Volešák 3 (66. Necid), Pudil 3 (74. Gaúcho)– Ivana 2.Trenér: Jarolím.
Sevilla: De Sanctis 2– Alves 2, Lolo 2, Mosquera 3, Dragutinovič 3 – Navas, Renato 2 (64. Maresca), Martí 2, Capel 3– Kanouté 2 (70. Duda), Koné 2 (58. Luis Fabiano 2). Trenér: Jiménez.