Velký favorit z Amsterdamu věděl, že do jeho arény přijelbojovný tým, který se o postup bude chtít poprat ze všech sil.

Ajax nastoupil do zápasu se čtveřicí útočníků, čímž dal jasně najevo své ofenzivní úmysly. Ofenzivní hráči Nizozemců se od samého začátku usadili před slavistickou brankou.

Defenzivní blok vršovického celku však pracoval na výbornou, technici Ajaxu se jen složitě dostávali do finálních fotbalových situací.

V 17. minutě však Pražanům zatrnulo. Heitinga obešel lehce Šenkeříka, výtečně odcentroval, míč prošel celým pokutovým územím až ke zcela volnému Suarézovi, který nepochopitelně přestřelil prázdnou bránu.

Hra se po úvodní šancidomácíchvyrovnala, na obou stranách přibylo tvrdších zákroků. Slavia se osmělovala čím dál víc a defenziva Ajaxu musela také přepnout na vyšší obrátky.

Slávistické snažení vyvrcholilo šancí Jandy z 29. minuty. Na rohu velkého vápna se skvěle uvolnil a jeho nebezpečnou střelu do horní poloviny brány vyrazil domácí gólman Stekelenburg na roh.

Hra se uklidnila, oba týmy šetřily síly. Z taktické partie vybočovala jen standardka Ajaxu z pětadvaceti metrů, kterou Huntelaarvovi skvěle vychytala jistota v bráně současné Slavie Martin Vaniak!

První půle se dohrávala v poměrném klidu, snad jen strkanice po lehkém ataku na slávistického gólmana vzbudila trošku emocí.

První poločas Slavia zvládla podle plánu.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Oba týmy se snažily vyvarovat jakékoli chyby a taktickápředstavení pokračovalo.

Postupem času však tlak Ajaxu přeci jen vzrůstal. Domácí se začali více prosazovat po stranách a jen díky skvělému Vaniakovi byl stav stále bezbrankový.

V 60. minutě kopali domácí roh. Tavarés ve výskoku zatáhl za Suarézův dres a sudí odpískal penaltu, na kterou se postavil Huntelaar. Vaniak je však ve skvělé formě. Bravurní robinzonádou střelu vyrazil, a Slavia tak překonala další kritický moment.

Slavia byla po neproměněné penaltě Huntelaara psychicky nahoře. Čím dál častěji se vydávala na ofenzivní steče nizozemské branky. A jeden z brejků Pražanům vyšel. V 76. minutě Janda dostal kolmou přihrávku a řítil se na gólmana Ajaxu, ten v nouzi fauloval a Slavia také kopala pokutový kop.

Míč si vzal Kalivoda a nezaváhal. Střelou k levé tyči otevřel skóre zápasu. Gólman Stekelenburg sice vystihl směr, ale neměl nárok.

Domácí byli po inkasovaném gólu značně otřeseni. A Slavia zápas začala kontrolovat.

Závěrečný tlak domácích byl velmi nepříjemný, ale slávisté si svoji zaslouženou výhru sebrat nenechali. Vršovický klub má po vítězství 1:0 nad Ajaxem Amsterodam velkou šanci do odvety.

Vysněná Liga mistrů klepe na slávistické dveře, zbývá maličkost, neprohrát v odvetě na Strahově.

Ajax: Stekelenburg - Colin, Stam, Vermaelen, Emanuelson - Kennedy, Gabri, Heitinga - Suárez - Rommedahl, Huntelaar.

Slavia Praha: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Dřížďal - Švec - Šenkeřík, Kalivoda, Tavares, Janda - Vlček.

Rozhodčí: Meyer - Voss, Schiffner (všichni Něm.)