„Já myslím, že je dáme,“ tipuje si masér Jiří Trenkwitz, zatímco hráči pilují techniku, v níž je anglický soupeř naposledy vysoko předčil. „Pořádně je postříkej kelenem, ať jsou ztuhlý, hlavně Fabregase,“ radí Trenkwitzovi v žertu asistent trenéra Pavel Řehák.

Právě on vede tréninkovou jednotku. Fotbalisté, mezi nimiž nechybí ani uzdravený marod Vladimír Šmicer, žonglují s míči a vzduchem si posílají přesné přihrávky. Pojď mi nebo dávej to, takové pokřiky občas naruší klidnou atmosféru.

Fotbalisté i členové realizačního týmu jsou dobře naložení. Trenér Karel Jarolím stojí u postranní čáry a sem tam pošle balon směrem k bráně. Poslední ligové vítězství s Teplicemi je zapomenuto, všichni už se koncentrují na Arsenal. Přesto je vidět, že na slávisty měla důležitá výhra blahodárný účinek.

„Záložníci si vezmou žlutý rozlišováky, pojďte,“ pobízí Řehák hráče. Ti se rozdělí na tři družstva a hrají proti sobě. „Na jeden dotek,“ upřesní Řehák.

Na závěr tréninku slávisté lehce vyklusávají, ještě předtím si zkusí střelbu na branku. Budou v ní excelovat proti Arsenalu?