Vzhledem k tomu, že Sparta hraje v Ostravě až v pondělí, může se Slavia znovu alespoň dočasně vyšplhat do čela. Kromě ní ale i Liberec, jenž hostí Příbram.

Fanoušci červenobílých trnou, co týden po zbabraném derby s týmem udělal. Na Strahově panovala údajně nervózní atmosféra, ale výhra by mohla přinést zklidnění.

„Byla by škoda zahodit celoroční práci kvůli třem nevydařeném zápasům,“ řekl trenér Karel Jarolím. Sestava dozná několika změn. „Vrátí se Lukáš Jarolím, k dispozici bude i Dosoudil. Změny možná budou i v útoku,“ prozradil kouč. Do utkání nezasáhnou zranění Černý a Švec, který již začal s lehkým tréninkem. Nejistý je start Latky. Pro čtyři žluté karty má stop na jeden zápas Hrdlička.

Červenobílí nedali gól už 305 minut, ale kladenská střelecká bída je ještě o tři minuty delší. Kouč Miroslav Koubek nicméně doufá, že by krize soupeře mohl využít k přiblížení záchrany. „Mohli bychom využít nervozity Slavie. Musíme však hrát organizovaně a využít rychlý přechod do útoku,“ uvedl trenér nováčka.