Vošahlík se po podzimu vrátil do Slavie z ročního hostování v Kazachstánu, ale ve velké konkurenci posíleného týmu se neprosadil. "Může si hledat nové angažmá," řekl v pátek novinářům trenér Dušan Uhrin mladší.

Po vítězství 5:1 nad Vyšehradem v posledním přípravném duelu před odjezdem do Španělskem Slavia vyřadila z aktuálního kádru i mladíky Kodra s Danielem Součkem. "Dana Součka jsme poslali do juniorky a Marku Kodrovi hledáme hostování, aby hrál aspoň druhou ligu," podotkl Uhrin.

Naopak další mladíci obránce Libor Holík a útočník Jan Kuchta si vybojovali možnost odjet s týmem do Španělska. V kádru pro herní kemp nechybí všech osm zimních posil Slavie.

Čtyři přípravná utkání

Červenobílí sehrají na jihu Evropy čtyři přípravná utkání, v nichž budou ladit formu a sestavu pro start jarní ligové sezony. Do soustředění vstoupí 27. ledna duelem s osmifinalistou Ligy mistrů Dynamem Kyjev, poté je čeká souboj s vicemistrem korejské ligy Samsungem Suwon.

V dalším zápase 1. února změří síly s polským šampionem Poznaní a kemp uzavřou 5. února s ruským Krasnodarem, který se o třináct dní později představí na Spartě v úvodním duelu jarní části Evropské ligy.

"Už se těšíme do tepla. Budeme hrát proti silným soupeřům, tak určitě uvidíme, kde máme slabiny. To musíme zlepšit," uvedl Uhrin.

Kádr Slavie pro soustředění ve Španělsku

Brankáři: Martin Berkovec, Jiří Pavlenka, Josef Řehák.

Obránci: Jan Mikula, Jan Bořil, Libor Holík, Michal Frydrych, Simon Deli, Jiří Bílek, Martin Latka, Tomáš Jablonský.

Záložníci: Miljan Vukadinovič, Jaroslav Mihalík, Tomáš Souček, Karel Piták, Josef Hušbauer, Levan Kenija, Milan Černý, Jan Štohanzl, Antonín Barák, Jaromír Zmrhal.

Útočníci: Muris Mešanovič, Lukáš Železník, Milan Škoda, Jan Kuchta, Zdeněk Linhart.

Čtěte také: Slavia našla zajímavé soupeře: Škoda a spol. vyzvou Kyjev i soupeře Sparty