„Tohle je vždy nepříjemné, ale začneme normálně," poznamenal trenér fotbalové Slavie. „Sešlo se mi asi nejméně hráčů, ovšem od příštího týdne se začnou postupně připojovat a pojede se tak, jak má," dodal. Pro pořádek: chyběli Jiří Pavlenka, Jaromír Zmrhal, Milan Škoda, Per-Egil Flo, Simon Deli, Michael Ngadeu, Tomáš Souček a Jaroslav Mihalík.

Klub z Edenu zatím ulovil jedinou posilu

Ač je kouč neviděl, mohl být spokojený. Mistrovský kádr nedoznal po zisku titulu větších změn, ze základní sestavy odešli pouze Lüftner s Barákem. „Je důležité, že jsme kádr udrželi pohromadě," uvedl Šilhavý, který na dálku pozdravil klíčového stopera Simona Deliho: „Oddechli jsme si, že podepsal novou smlouvu."

Ambiciózní klub z Edenu dosud ulovil jedinou posilu k týmu se připojil stoper Jakub Jugas. Další nové tváře jsou ve hře. Námluvy s hvězdným Konopljankou padly, leč vedou se další jednání.Na testech je zkušený ukrajinský záložník Ruslan Rotaň, který má kouče přesvědčit o tom, že bude platným hráčem.

Obhájit titul je těžší, přiznává záložník Sýkora

Boss Jaroslav Tvrdík by rád přivedl hodně zvučné jméno. „Určitě bychom rádi posílili ofenzivní posty," má jasno Šilhavý. Jeden je takřka jistý.Do Edenu dorazí také Jakub Hromada z Plzně, jehož příchod se ladí do finální podoby. Hráče ale kvůli zranění čeká několikatýdenní léčba. „Tři týdny se má připravovat sám, brzy se k nám už připojí i zranění Švento s Mešanovičem," dodává Šilhavý.

Jeho svěřence čeká nejen cesta za obhajobou titulu, ale také pokus o kvalifikaci do Ligy mistrů. „Říká se, že obhájit titul je těžší, ale pro nás to bude veliká výzva. Stejně jako boj o Ligu mistrů. Já věřím, že nová sezona bude ještě úspěšnější," konstatoval záložník Jan Sýkora.

A co dál? 

Parta v sešívaných dresech vyhlíží kvalitní přípravu, v níž změří síly třeba se Celtikem Glasgow či Nice.A co víc hrát se bude v Praze. „Bude to pro nás něco nového. S takovými soupeři jsme se potkávali na soustředění, ale tam se hrálo na hřišti bez tribun, byla to taková tréninková atmosféra. Teď přijdou lidi a bude skvělá atmosféra. Kvalita soupeře hráče donutí k daleko větší intenzitě hry a k většímu úsilí," těší Šilhavého.

A co dál? Ani další soupeři nejsou žádná ořezávátka Krasnodar, Žilina, West Bromwich Albion…Mezitím se budou odpočítávat dny. Do 14. července. To se Slavia dozví jméno prvního soupeře pro bitvu o Ligu mistrů.