Kouč František Cipro jen zlostně máchnul rukou… 37. minuta semifinálové odvety Ondášovka Cupu byla klíčová. Fotbalisté Slavie inkasovali od jabloneckého Lafaty, který po Grajciarově hrubé chybě přehodil gólmana Vaniaka.

Ano, tým z Edenu v 57. minutě z penalty vyrovnal (Jaroslav Černý), Jablonec navíc hrál od té doby bez přísně vyloučeného Eliáše. A dvě minuty před koncem zápas otočil Trapp. Jenže úvodní utkání skončilo 1:0 pro Jablonec, a tak postoupil - díky více vstřeleným gólům na hřišti soupeře.

Ve finále domácího poháru se severočeský tým utká s Plzní, která Olomouc venku rozstřílela 3:1.

A Slavia? Ta nebude hrát v příští sezoně – po 19 letech! - evropské poháry.

„Nepostoupilo lepší, ale šťastnější mužstvo,“ ulevil si Cipro. „To, že nebudeme hrát evropské poháry, je škoda pro celý český fotbal, ať se na mě nikdo nezlobí.“

Jeho svěřenci si po gólu a soupeřově vyloučení vytvořili místy drtivý tlak, ten ale vedl jen k obrovskému dramatu.

To Plzeň vyhrávala za třiadvacet minut 2:0, na domácí remízu 2:2 tak dala rychle zapomenout… „Postoupili jsme přes tým, který má v poslední době obrovskou kvalitu,“ pochvaloval si plzeňský kouč Pavel Vrba po duelu, v němž oba týmy zahodily jeden pokutový kop.

Slavia - Jablonec 2:1 (0:1)

Branky: 57. J. Černý z pen., 88. Trapp - 37. Lafata. Rozhodčí: Hájek - Ubias, Teuber. ŽK: Krajčík - Lafata, Drsek. ČK: 56. Eliáš (Jablonec). Diváci: 3576. První zápas 0:1, postupuje Jablonec.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Trapp, Hošek, Hubáček - Dens, Grajciar (69. Ivanovski), Ragued, J. Černý - Janda (81. Šenkeřík), M. Černý. Trenér: Cipro.
Jablonec: Špit - Zábojník, Pavlík, Drsek, Jablonský - Haurdič (81. Michálek), Jarolím (88. Krejčí), Eliáš, Loučka, Kovařík - Lafata (78. Pekhart). Trenér: Komňacký.