Jejich bárka se dokodrcala k vítězství 1:0 s Příbramí, kormidelník se společně se slávistickými fotbalisty ale na stadionu v Edenu neradoval. Kouč Karel Jarolím totiž dopoledne odletěl do Itálie, aby sledoval přípravné utkání Fiorentiny, příštího soupeře Slavie. Právě s ní se jeho tým ve dvojzápase popere o Ligu mistrů. Včera Fiorentina porazila 3:1 Progresulu Bukurešť, druholigového rumunského soka.

Trenér na telefonu

„Všechno probíhalo standardně, neúčastí hlavního trenéra se nic neměnilo,“ vykládal po zápase Petr Vrabec, Jarolímův asistent. Stejnou funkci za normálních okolností vykonává i Pavel Řehák, včera se ale proměnili v hlavní kouče: obvyklou úlohu slávistického stratéga si rozdělili. Společně vedli taktickou přípravu na zápas. „A v jeho průběhu měl u sebe Pavel telefon, byl s Karlem Jarolímem ve spojení. Ale bylo to tak na dva telefonáty, častěji nebylo potřeba. Před střídáními a tak,“ doplnil Vrabec.

Byla potřeba konzultace? „Ani bych neřekl, vyplynulo to ze hry. Jablonský měl zablokovaná záda, jeho stažení ze hřiště bylo vynucené. A střídání Marka Jarolíma bylo taktického rázu,“ popisoval asistent. Hodně nevýrazného Jandu už o poločase nahradil Jaroslav Černý, což slávistickému výkonu jen prospělo.

Bude to stačit?

Ideální ovšem nebyl. Jediný gól Příbrami, zlepšená hra až ve druhém poločase, povětšinou pomalý přechod do útoku… Nabízí se logická otázka: Stačilo by tohle na Fiorentinu, jeden z předních italských klubů? „To se dá těžko odhadnout, tam budeme hrát určitě jinak,“ shodl se Vrabec s hrdinou zápasu Šenkeříkem, který duel jedinou trefou rozhodl.

„Šance je vždycky. Ale Slavia to bude mít vážně hodně těžké,“ doplnil Massimo Morales, italský trenér na lavičce Příbrami a znalec tamního fotbalu. Každopádně Fiorentina žádného zvěda na utkání Slavie s Příbramí neposlala – nebo ho aspoň oficiálně nenahlásila.