Úterní semifinálové utkání pohárové soutěže přineslo slávistům porážku po 24 zápasech, poprvé pod trenérem Šilhavým. Poučení však tento zápas nepřinesl. Tým z Edenu slavil v neděli převzetí stadionu do svého vlastnictví, na hřišti se však žádná fotbalová oslava nekonala. Jablonec neproměnil několik „gólovek", v závěru vystřelil alespoň remízu Mešanovič. Na čele se sešívání bodově srovnali s Plzní, vzájemné zápasy však opět dávají výhodu Západočechům.

Žolík Mešanovič zaúřadoval 

Bosenský útočník nastoupil do více než poloviny zápasů z lavičky, přesto je na třetím místě v tabulce střelců. Jedenáctou brankou v sezoně zachraňoval Slavii alespoň bod v utkání s Jabloncem. „Chtěli jsme napravit výkon z poháru, my ho však zopakovali. Bod jsme si snad ani nezasloužili. Koledovali jsme si o prohru, Jablonec měl spoustu šancí. Skvělý výkon předvedl Pavlenka, zachránil nás," řekl úspěšný střelec.

Slavia se dostala do herního útlumu v nepravou chvíli. Sezona vrcholí a s ní i boj o titul. Žádný zvýšený tlak ale hráči necítí. „Vedení nás uklidňuje, že jsme cíl splnili a jedeme nad plán. Samozřejmě jsme ale v pozici, kdy o titul chceme bojovat. Musíme začít zase od začátku. Vrátit se ke hře, se kterou jsme vyhrávali a jezdit po hřišti," prohlásil Mešanovič.

Pavlenka vychytal tutovky

Výtečným výkonem se prezentoval brankář Jiří Pavlenka. Zlikvidoval několik střel i samostatné úniky. Nešťastně ho překonal pouze spoluhráč Lüftner. „Pro mě to nebyla jednoduchá situace, balon byl ve výši pasu. Nekřiknul jsem si, protože bych se na něj nedostal. Lüftner ho dal hlavou do sítě. Nevím, jestli mohl odehrát míč nohou, bylo to těžké. Takové věci se bohužel stávají," vysvětloval situaci gólman a opora Slavie.

Kromě smolného okamžiku však Pavlenka nepustil za svá záda žádnou střelu. Po chybách v obraně se Jablonečtí dostali do spousty šancí. „Někdy to s drzostí vzadu asi přeháníme. Hráče můžu seřvat, ale stejně pak situaci vyřeší po svém. Takové zápasy občas jsou. Dopředu se nedaří a je na gólmanovi, aby tým podržel. Za Slavii jsem si takto snad ještě nezachytal," uvedl hrdina Pavlenka.

Šilhavý střídal nejistého Deliho

V pohárovém utkání po jeho chybě padl jediný gól utkání. Stoper Simon Deli nepřesvědčil ani v ligovém zápase. Tentokrát se k brance nepřimotal, ale jistotou také neoplýval. V 56. minutě ho trenér Šilhavý stáhl ze hřiště a obránce se hodně vztekal.

„Kál se, že už nebude riskovat. Ale on je prostě takový. Deli je výborný fotbalista, ale je možné, že na něj teď dopadá naše situace. Člověk do něj nevidí, má jinou mentalitu. Co se týče jeho reakce po vystřídání, nějak se k ní postavím," komentoval nešťastné vystoupení svého bouřlivého svěřence trenér Slavie. Co teď udělat s týmem, který tak dlouho šlapal a najednou je spousta hráčů tak nejistých?

„Určitě nezačneme tvrději trénovat. Nechci říct, že zvolníme, ale zaměříme se na taktiku, pobavíme se o různých věcech. Nemusí se dařit, ale kluci musí bojovat, vydat se na hřišti a nedostatky vyřešit jednoduchostí a fyzičností. Pořád jsme ve hře o titul a chceme bojovat. Budeme doufat, že Plzeň někde zaváhá," dodal na závěr Šilhavý.

/ MICHAL SEDLÁK/