Mužstvo Slavie na umělé trávě ve svém sportovním areálu v Edenu přivítali druholigové Sezimovo Ústí a po kvalitním výkonu jej porazilo 2:0.

V závěru první půle se prosadil Hloušek a v 65. minutě pak přidal druhou trefu Koreš. Ve výborné formě se ukázal matador Vaniak, který ve slávistické brance předvedl několik tradičně skvělých zákroků.

„Jsem rád, že se nikdo nezranil. Utkání na umělce vždy s sebou nesou v takovém počasí jisté riziko. Výsledek samozřejmě nemůžeme přeceňovat, jsem ale rád, že jsme neinkasovali a se soupeřem i terénem jsme si poradili,“ řekl po utkání trenér Slavie Michal Petrouš.

Sparta v noci přistála v Dubaji, kam se odjela zúčastnit turnaje Match World Cup 2011. Ve Spojených arabských emirátech na sparťanské hráče čekají soupeři z Persepolisu a slavný Zenit Petrohrad. Poté sehrají zápas o konečné umístění se soupeřem z druhé skupiny. V ní jsou Al Hilal, Žilina a Šachťar Doněck. S výpravou odcestovaly také nové posily Ondřej Švejdík a Martin Abena.

SK Slavia Praha – Spartak MAS Sezimovo Ústí 2:0 (1:0)

Branky: 40. Hloušek, 65. Koreš

Slavia 1. poločas: Vaniak - Janda, Vomáčka, Čelůstka, Hubáček - Hora, Dembélé, Kisel, Hloušek - Pospěch, Milan Černý

Slavia 2. poločas: Vaniak – Dostál, Koubský, Čelůstka, Hubáček – Koreš, Milutinovič, Vyhnal, Hurka – Mikula, Zákostelský