V 29. minutě druhý tým ligové tabulky přidal třetí gól, když se poprvé v červenobílém dresu trefila jedna z posil stoper Michael Lüftner. Další nová akvizice záložník Jan Sýkora pak těsně před pauzou neproměnil pokutový kop. "Jsem dřevěný, musím dát něco za to do kasy, protože je to hrozné," řekl novinářům s úsměvem Sýkora.

Zpoza vápna se trefil Barák 

Do druhé půle poslal kouč Slavie Jaroslav Šilhavý téměř novou jedenáctku. Z úvodního dějství zůstal jen stoper Bílek, který se stejně jako ostatní nedávní marodi už dostal z drobného zranění.

V 52. minutě zblízka snížil bývalý sparťan Miloš Lačný, jinak ale dál kralovala Slavia a díky dvěma zahraničním hráčům za chvíli v rozmezí tří minut přidala další branky. V 66. minutě se z první prosadil Gino van Kessel a za tři minuty skóroval Mick van Buren. V 79. minutě se pak zpoza vápna trefil ještě Antonín Barák.

Slavia i Sparta porazili Ružomberok 

„Mimo těch branek, co jsme vstřelili, tam byly i další akce na jeden dotek. Už se tam objevuje to, co děláme v tréninku. Věřím tomu, že se to bude ještě zlepšovat, až se ten kádr ucelí, že si to sedne a bude to fungovat," uvedl trenér Šilhavý.

Slavia porazila Ružomberok stejným rozdílem jako v úterý Sparta, která zvítězila 5:0. Další přípravné zápasy už čekají červenobílé na herním soustředění ve Španělsku, kam odletí o víkendu.

Tým se bude věnovat víc taktice

Postupně změří síly s chorvatským Osijekem, ruským Krasnodarem a jihokorejským Suwonem. K týmu se už připojí stoper Simon Deli, který s Pobřežím slonoviny vypadl z mistrovství Afriky.

„Španělsko už nám hodně napoví, tam už budou silní soupeři. Budeme se moci víc věnovat taktice, více sehrávání týmu. Během zítřka by měla být finální nominace na soustředění. S těmi hráči, kteří tam pojedou, budeme počítat na jaro," uvedl Šilhavý.

Čtěte také: Konaté zářil. Sparta rozdrtila Ružomberok 5:0