Slavia nastoupila v sobotu poprvé v "novém". Tedy poprvé od dramatické události, kdy rezignoval Jiří Šimáně a v pozici generálního ředitele jej hned nahradil Jaroslav Tvrdík.

Zápas s Jabloncem se týmu z Vršovic moc nepovedl - remíza 0:0 fanoušky nepotěšila. Hráči však odmítli, že by změny ve vedení i akcionářské struktuře ovlivnily jejich výkon. "Možná nás to spíš víc semklo. Všechno funguje, jak má," řekl obránce Michal Frydrych.

Prozradil jednu zajímavost. Šimáně i Tvrdík odpoledne navštívili šatnu v Edenu. "Oba pánové majitelé nás byli podpořit v kabině před zápasem. Myslím, že co se řekne v kabině, tam má zůstat, ale byla to pozitivní slova, která nás povzbudila. Určitě se to na nás nijak neprojevuje," doplnil.

Ani slovenský záložník Jaroslav Mihalík necítil kvůli uplynulým událostem nějaký zvýšený tlak. "Přišli za námi majitelé a řekli nám, jak všechno bude. Cíle se nemění. Trenér řekl, že se máme soustředit sami na sebe. Naši hru to neovlivnilo," prohlásil.

Odlišný pohled na pozici trenéra

Menšinový vlastník Šimáně v pondělí rezignoval na post šéfa klubu kvůli odlišnému pohledu na řízení klubu. Následně se předsedou představenstva stal Tvrdík, který zastupuje čínskou společnost CEFC. Firma zároveň navýší svůj podíl ve Slavii na nejméně 67 procent, zatímco Šimáněho podíl se zmenší na 33 procent.

Spekulovalo se, že oba majitelé měli odlišný pohled na pozici trenéra Dušana Uhrina mladšího. Šimáně však popřel, že by u něj kouč ztratil důvěru.

"Určitě vám to nepřidá. Já jsem tu tři čtvrtě roku a dlouho jsem něco takového nezažil. Od insolvence přes to, že možná můžete hrát poháry, až po dvojnásobnou výměnu majitele. Určitě to na hráče působí, ale my jsme udělali vše pro to, aby to na ně nemělo vliv," řekl Uhrin.

To, že v kauze figurovalo jeho jméno, se snažil neřešit. "Ve fotbale je vše možné. Spíš jsem se tím nezabýval. Novináři napíšou kde co. Když se o tom něco píše, je na tom možná něco pravda, ale pořád se o tom jen píše," podotkl kouč Slavie.

Čtěte také: Slavia remizovala s Jabloncem a na čtvrté místo ztrácí pět bodů