Může Spartě nahrávat únava Slavie po zápase na Arsenalu?
To si nemyslím. Slavia tam udělala dobrý výsledek a takové zápasy vám dodají sebevědomí. Lépe se regeneruje, všechno se dělá lépe, když se výsledek podaří. Navíc má Slavia dostatečně široký kádr, aby to zvládla.

Nezdary Letenských. Pět posledních derby.Nezdary Letenských. Pět posledních derby.Zdroj: DENÍK/Jiří FejglJak vidíte formu Sparty před derby?
Daří se, kromě zápasu v Budějovicích se vyhrává. Věřím, že by Sparta mohla uspět. Má poslední možnost situaci na čele tabulky trochu zdramatizovat. I když si myslím, že už Slavii nemůže dostihnout.

Myslíte, že je to nereálné?
I kdyby Sparta vyhrála derby, zatímco Slavia by pokračovala v Evropské lize a měla další náročný program?Vždy tady nějaká šance je. Slavia má ale dostatečně široký kádr a může se stát, že neprohraje ani jeden zápas. Teď remizovala v Brně 0:0, ale to byl prostě zápas, kdy neproměnila šance, dostala červenou kartu. Jinak ale neztratí tak hodně, aby mohla o titul přijít.

Pět nejvytíženějších slávistů v poli.Pět nejvytíženějších slávistů v poli.Zdroj: DENÍK/Jiří FejglKdo podle vás v derby zazáří a jak zápas dopadne?
Přiznám se, že mi už vyšel tip 1:1 na Arsenalu, a k remíze bych se přiklonil i teď. Věřím, že to rozhodne ofenzivní standardka, na kterou by si mohl naběhnout někdo z obránců. Ze Sparty třeba Čelůstka, ze Slavie třeba Holeš, který se trefil ve čtvrtek a má výbornou formu.