APOEL vyzrál na českého šampiona díky parádnímu úvodu, kdy dal dvě branky. Hosté nedokázali reagovat a prohráli 0:2. „Tohle je před odvetou nepříjemná pozice,“ uvedl pro Deník bývalý fotbalista a současný televizní expert Luděk Zelenka.

Chvílemi jsme měli velký tlak

Zvláště když Slavia potvrdila, že jí k tak skloňované optimální formě něco chybí. „Chvílemi jsme měli velký tlak, vytvořili jsme si řadu šancí. Ale gól tomu chyběl, hned by to bylo veselejší. Byli jsme zbrklí,“ vyprávěl Milan Škoda. Pocity hráčů v sešívaných dresech shrnul kapitán do jednoho výrazu: frustrace.

Ano, slávisté drželi míč, Josef Hušbauer se objevil sám před brankářem, poté Muris Mešanovič nastřelil tyčku. Smůla. „Už jsem zvedal ruce,“ poznamenal Škoda, který byl v útoku osamocen. Slávistický kouč poslal do základní sestavy Miroslava Stocha, ale od slovenského borce se čeká víc.

„Bude se to zlepšovat, na tréninku toho moc o týmu nezjistíte,“ vysvětlil bývalý hráč Chelsea i Fenerbahce. Ostatně, původně ani sám nepočítal, že dostane šanci od první minuty. Ale jinak to nešlo: „Danny nebyl v pořádku. Kdyby byl, začal bych utkání na lavičce.“

Připomíná vám to něco? Fanoušci z Letné by mohli vyprávět. Zvláště po vyřazení od Crveny Zvezdy. Mimochodem, Sparta také první střetnutí prohrála 0:2. „Ale tohle je jiná situace,“ míní Zelenka. Nejen proto, že Slavia hrála lépe. Avšak také proto, že Eden bude hostit když ne Ligu mistrů, tak alespoň Evropskou ligu. Sešívaní přenocovali na Kypru, do Prahy se vrátili až včera po poledni. O víkendu je čeká derby s Bohemians. A příští středu odveta. Cíl zní: konečně zachytit začátek utkání.

Zajímá vás hlas z Kypru? „Víme, že to v Praze bude těžké. Musíme tam dát gól,“ vyhlásil australský záložník Tommy Oar, který přišel do APOELu před sezonou. „Slavia je chytrý tým a ve fotbale se může stát cokoliv.“