Slavia tak po postupu do Evropské ligy přes Crvenou Zvezdu Bělehrad přidala desátý ligový bod z posledních čtyř střetnutí.

„Věřím, že špatný začátek sezony jsme definitivně zlomili,“ prohlásil Zdeněk Šenkeřík, první střelec zápasu. A také klíčový, po Belaidově centru míč hlavou umístil do sítě, když už sudí Franěk v prvním poločase nastavoval.

„Myslím, že se nastavovalo víc, než bylo signalizováno. Velká škoda, do té doby soupeř nic neměl,“ posteskl si Vít Valenta, záložník Slovácka. Pravda. Domácí měli územní převahu, vytěžili z ní ale jen střely Belaida, Volešáka a Jaroslava Černého, z nichž ani jedna v síti neskončila.

Po dvou minutách druhé půle definitivně rozhodl Čelůstka, když se kuriózně trefil, míč se mu odrazil od hlavy. Pak už byli hosté odevzdaní a těsně před koncem si ještě obránce Kubáň srazil do vlastní sítě Hlouškovu střelu.

„Soupeř vyhrál zaslouženě,“ uznal Josef Mazura, kouč Slovácka, ale přesto ho pokáral:„Ve 46. minutě byl hrubě udeřen loktem Vít Valenta, má podezření na otřes mozku a my podáme protest.“

A jeho protějšek si také stěžoval na zranění. Včera marodku rozšířil ještě Jaroslav Černý, jenž si poranil koleno a… „Příští týden, v reprezentační přestávce, máme hrát domácí pohár a já mám k dispozici jedenáct lidí,“ řekl Karel Jarolím s tím, že možná bude žádat o přeložení duelu s Českou Lípou.