Pravda, díky tomu museli příznivci týmu z Edenu oželet „hračku“, která jim udělala největší radost za poslední roky, ale pokrok jde dopředu ve všech oborech a i vedení Slavie sáhlo po aktuálně nejžádanějším a nejperspektivnějším kouči s vyhlídkou úspěchů budoucích.

Úkol je jasný, zvýšit produktivitu 

Trenér Trpišovský si s sebou zpod Ještědu přivedl většinu realizačního týmu a úkol do zimy bude jasný zapracovat na produktivitě. Právě ta stala Slavii splnění dvou snů, kterými byly postup do Ligy mistrů i šance na obhajobu mistrovského titulu.

„Cíle měla Slavia jasné a splněny nebyly. Vedení se tedy takto rozhodlo a uvidí se, jak to s novým trenérem teď bude. Slavia nedala góly v klíčových utkáních, takže tohle by se určitě mělo zlepšit,“ míní bývalý úspěšný slávista Jan Suchopárek, kterého nedávno fanoušci zvolili do nejlepší novodobé jedenáctky klubu.

Trpišovský a Nezmar? Ideální spojení 

O Trpišovského měla již dřív eminentní zájem Sparta, odkud sám trenér pochází. Námluvy ovšem tehdy nevyšly a práce v Liberci pokračovala. Skončila až poté, kdy do Slavie přešel z Liberce na post sportovního ředitele Jan Nezmar, a vrátka do Edenu se Trpišovskému otevřela dokořán.

„Řeknu upřímně, že Honza Nezmar měl na mém přestupu tu nejzásadnější roli. On si mě vybral do Liberce z druholigového Žižkova a dal mi neuvěřitelnou šanci. Po dvou letech v profesionálním fotbale jsem dostal možnost skočit do první ligy a do týmu, jehož první utkání byla kvalifikace do evropských pohárů. Bylo to velké riziko, ale vybral si nás. Je to člověk, kterého si vážím pracovně i lidsky, jsme schopni si za deset minut říct věci, které si s jinými lidmi říkáte šest hodin. Jsme stejně naladění a na obnovenou spolupráci se hodně těším,“ neskrývá Trpišovský nadšení z přesunu ze severu Čech do Prahy.

„Je pro mě ohromná čest být součástí takového klubu a cítím závazek ke každému člověku, který přijde na stadion,“ vzkazuje.Trpišovského nečeká nic jednoduchého. Ne že by to v Liberci brali na lehkou váhu, ale takový tlak, jaký bude denně zažívat na lavičce Slavie, pro něj bude novinkou. Jestli obstojí, vystoupá jeho trenérská hvězda na nejvyšší stupně.