Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Slavia sahala po výhře na Ajaxu. Nakonec veze bod

Amsterodam - V posledním vystoupení v Poháru UEFA vzala Slavii výhru až vymyšlená penalta v poslední minutě.

17.12.2008
Zvětšit fotografii

Fotbalisté Slavie uzavřeli své účinkování v pohárové Evropě zápasem v Amsterdamu. Remizovala s Ajaxem 2:2.Foto: GetPhoto/Martin Malý

Na lavičce chyběl vinou disciplinárního trestu kouč Karel Jarolím, na hrací ploše brankářská jednička Martin Vaniak i mladý střelec Tomáš Necid. A fotbalistům Slavie se náramně dařilo.

Kdyby jim před zápasem na stadionu Ajaxu někdo nabídl remízu 2:2, brali by ji asi všemi deseti. Jenže oni dostali branku v nastaveném čase. Z penalty, kterou si útočník Suárez doslova vymodlil! A pak ji sám panenkovským dloubákem proměnil.

Přesto není důvod k zoufání. Narozdíl od předchozích zápasů ve skupině F Poháru UEFA, tentokrát se Slavia střelecky prosadila. A to dokonce dvakrát. Přesto skončila se dvěma body poslední.

„Nikoho odpočívat nenechám, chceme zvítězit,“ vyhlásil kouč Ajaxu Marco van Basten. Jeho tým byl jistým postupujícím, hrál o první příčku ve skupině. Jenže chybělo málo k tomu, aby sešívaní vyhráli, stejně jako před rokem, kdy na úkor Ajaxu přešli do Ligy mistrů.

Tentokrát nizozemský velkoklub už od 3. minuty vedl. Ovšem pak slávistický obránce Krajčík dvakrát zacentroval: nejprve po zemi a levák Černý míč nezvykle pravačkou napálil od břevna do sítě, podruhé vzduchem a van der Wiel si dal, tísněn Šenkeříkem a Markem Jarolímem, vlastní gól.

Slavia otočila skóre ještě do poločasu. Mladý brankář Diviš, gólman bez jediného ligového startu, se vyznamenal proti střelám De Jonga či dorážce Sulejmaniho. Jenže penaltu nechytil…

První ve skupině F skončil Hamburk, ten v paralelně hraném zápase porazil 3:1 Aston Villu. Góly stříleli slávističtí „staří známí“ - Olič s Petričem.

Autor: Jan Hamrník

17.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
Předvolební debata v deníku 19.10.2017
13

Střípky z debaty: Šlechtová u pozadí koně, Bartoš v koloně či letmý polibek

Předseda Strany zelených Matěj Stropnický.
5

Jsem gay, prohlásil den před volbami šéf zelených Matěj Stropnický

Praha nemá dopravní strategii, tvrdí starosta Prahy 6

/ROZHOVOR/ „Do vztahů mezi Prahou a místními radnice se příliš promítá stranická politika a zvlášť výrazné to bylo v předvolební době,“ tvrdí starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP09). Podle něj by mělo být politizování všeho včetně třeba vedení linek autobusů nahrazené snahou o konstruktivní spolupráci. Zvlášť pak v řešení dopravy, která je nejpalčivějším problémem Šestky.

Petr Pravda: Oblíbení starostové mohou stranám přinést dobré výsledky

Politolog Petr Pravda řekl Pražskému deníku: "Oblíbení starostové městských částí mohou stranám přinést dobré výsledky." Už zítra půjdou (nejen) Pražané k volebním urnám a budou volit své poslance. Má smysl v letošních volbách kroužkovat jednotlivé kandidáty? Jak politikům pomáhají v bojích o voliče sociální sítě?