Sešívaní zatím v milionářské soutěži ukazují, že ze skupiny smrti si nic nedělají a všechny favority výrazně potrápili. V prvním duelu mezi fotbalovou smetánkou zaskočili právě dnešního soupeře. Na milánské půdě dlouho drželi vedení, o které nešťastně přišli v nastaveném čase.

„Soupeř byl lepší ve všem. V nasazení, odhodlání, intenzitě, dokázal nás dostávat pod tlak. Měli bychom se od něj učit,“ zuřil tehdy trenér Interu Antonio Conte.

Velká marodka

Absolutní fyzická připravenost a nátlaková hra, to dělá protivníkům Slavie velké potíže. „Jindy jsme byli v zápasech nahoře a soupeře tlačili, nyní to ale bylo naopak,“ nechápal italský stratég.

Bitva s italským gigantemZdroj: DENÍK

Milánský celek však od začátku sezony výkonnostně pokročil a rukopis v létě příchozího trenéra se projevuje stále více. V lize prohání suveréna posledních let Juventus, k čemuž přispěl i pokořením klubového rekordu. Vyhrál totiž od začátku ročníku všech sedm duelů na venkovním hřišti.

Dobré výkony ale hatí jedno minus a tím je velká marodka. Italům budou v Edenu chybět dlouhodobě zraněný Alexis Sánchez, dále také Asamoah, Politano, Gagliardini či Sensi, ke kterým o víkendu přibyl také Barella. Právě tento středopolař vystřelil Interu v prvním klání s červenobílými velmi cennou remízu.

„Za poslední čtyři měsíce neskutečně vyrostl a stal se z něj velmi důležitý hráč. Je to bojovník a doufám, že se brzy vrátí,“ uvedl Conte.

Odlišné generálky

Slavia se nenaladila na klíčový duel zrovna ideálně, když uhrála v Olomouci jen bezbrankovou plichtu. Na sebevědomí týmu se ale nic nezměnilo. Sešívaní si chtějí dojít proti italskému celku pro vítězství.

„Vzhledem k výsledkům už bude postup těžký. Chceme se ale poprat o třetí místo a jaro v Evropě,“ vytyčil brankář Ondřej Kolář jasný cíl.

Inter naopak zažil nejlepší možnou generálku, když zvítězil v Turíně 3:0. „Nejvíc mě těší, že jsme neinkasovali,“ pochvaloval si Conte.

Důležitá střetnutí pod Jindřichem TrpišovskýmZdroj: DENÍK

Trenér milánského celku tento týden způsobil menší poprask, když prozradil, jak svěřencům radí v oblasti sexu, aby na hřišti obstáli. „Důležité je, aby se hráči co nejméně nadřeli, a pokud už, tak se svými stálými partnerkami,“ prohlásil.

Podstatnější pro vývoj skupiny F však bude, jak moc se nadřou dnes na hřišti v Edenu a jestli na ně Slavia dokáže vyzrát.