Slavia porazila v posledním kole první fotbalové ligy Bohemians 1905 3:0. Vršovické derby týmů, které v letošní sezoně využívaly za domácí stadion Synot Tip Arenu, se musel odehrát kvůli disciplinárnímu trestu Slavie bez diváků. Góly vstřelili v prvním poločase Štěpán Koreš a Zbyněk Pospěch, skóre uzavřel v závěru Ondřej Čelůstka.

Sparta se rozloučila se sezonou výhrou 3:1 nad Hradcem Králové. Úvodní gól dal již ve čtvrté minutě z penalty Tomáš Pekhart, který si tak připsal 18. branku v sezoně, ale koruna krále střelců mu přesto těsně unikla. Druhý zásah přidal jeho kolega z útoku Kweuke, který v závěru přihrál na poslední gól Zápotočnému. Za hosty snižoval na 2:2 čerstvý reprezentant Pilař. Hradec tak na Letné nebodoval ani v desátém utkání samostatné české lize.

Slavia - Bohemians 1905 3:0 (2:0)

Od začátku utkání dominovali slávisté, ale jejich střely míjely bránu. Vedoucí branky se dočkali ve 33. minutě. Centr z pravé strany propadl až na zadní tyč, kde ho zblízka umístil záložník Koreš a připsal si čtvrtou branku v sezoně.

V poslední minutě prvního poločasu pak zdvojnásobil vedení Pospěch, který přesnou ranou zakončil rychlý protiútok. Osmadvacetiletý útočník zaznamenal sedmý zásah a v týmové tabulce střelců dorovnal loučícího se kapitána Kisela.

Také po přestávce dominovali fotbalisté Slavie, ale obránce Trubila ani střídající útočník Hora se nedokázali trefit mezi tyče. Z velkých příležitosti přestřelili čtvrt hodiny před koncem také kapitán červenobílých Kisel i poté další střídající forvard Vlček.

"Klokani" nestíhali rychlejšího techničtějšího soupeře bránit a sami si nedokázali vypracovat žádnou vážnější příležitost. Ve druhé minutě nastaveného času pečetil jasnou domácí výhru třetí brankou stoper Čelůstka.

Bohemians potvrdili, že se jim u městského rivala nedaří. Na hřišti Slavie v samostatné lize zvítězili pouze jednou a to v září 1993. Domácí brankář Martin Vaniak se tak bez problémů loučil s kariérou čistým kontem. Méně důvodů ke spokojenosti měl před svým odchodem do Trnavy trenér Bohemians Pavel Hoftych. (ČTK)

Branky:
33. Koreš, 45. Pospěch, 90. Čelůstka. Rozhodčí: Jílek - Wilczek, Večeřa. ŽK: Kaufman, Černý - Sedláček, Hartig.

Slavia: Vaniak - Kaufman, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Černý (73. Milutinovič), Jarolím, Janda, Koreš (54. Hora) - Kisel - Pospěch (65. Vlček). Trenér: Petrouš.
Bohemians: Sňozík - Cseh, Nikl, Lukáš, Jindřišek - Moravec, Sedláček (58. Potočný), Držík, Kraus (90. Hauer), Bartek - Hartig (40. Nešpor). Trenér: Hoftych.

Sparta - Hradec Králové 3:1 (2:0)

Zápasu předcházela minuta ticha za nedávno zesnulého bývalého hráče Sparty Jiřího Peška a loučení se slovenským záložníkem Jurajem Kuckou, který v lednu odešel ze Sparty do Janova, aniž se stihl rozloučit s fanoušky, a tak si to dnes vynahradil.

Sparta vstoupila do utkání ve velkém stylu a především po pravé straně byla velmi nebezpečná. Už ve čtvrté minutě centroval do vápna Sionko, míč zasáhl obránce Hochmeistera do ruky a sudí Hrubeš odpískal pokutový kop. K němu si stoupl Pekhart a nekompromisně ho proměnil střelou do šibenice.

Hradec zlobil rychlými brejky, které však nedokázal dotáhnout až do zakončení. Naopak Sparta mohla svůj náskok několikrát potvrdit. Nejprve Kweuke vyslal za obranu Pamiče, který si však špatně zpracoval míč, následně Kweuke postupoval sám na brankáře Lindra, který však byl rychle z branky a kamerunský střelec ho zblízka nepřehodil.

Nakonec se však Kweuke přece jen dočkal. Sparta rychle zaútočila po pravé straně, Kadlec vysunul Kušníra, který po zemi nacentroval, a Kweuke zblízka dopravil míč do sítě.

Po změně stra už Sparta tak nebezpečná nebyla a Hradec se toho snažil využít ke zkorigování výsledku. Sparťanská obrana, v níž nastoupil ke svému 200. ligovému utkání Erich Brabec, se dostávala pod tlak. Přispěl k tomu i příchod juniora Hodase, který však ve dvou šancích selhal, podobně jako Černý, který poslal hlavičku vedle. Janouška vychytal brankář Blažek.

Ten však o svou čtrnáctou nulu v sezoně, kterou by vyrovnal výkon z minulého ročníku, nakonec přišel. Dvanáct minut před koncem ho o ni připravil čerstvý reprezentant Václav Pilař. Pro Hradec to byl teprve třetí gól v deseti vzájemných zápasech na Letné. Hosté mohli dokonce srovnat, ale Černého v akrobatické pozici vychytal Blažek.

Sparta tak výhru uhájila a v závěru po brejku přidal třetí gól střídající Zápotočný. Domácí navíc oslavili návrat Luboše Huška do sestavy. Bývalý reprezentant nastoupil v lize poprvé od konce listopadu 2009, když se dosud po dlouhodobém zranění rozehrával v béčku. (ČTK)

Branky:
4. Pekhart z pen., 38. Kweuke, 90.+1 Zápotočný - 78. Pilař. Rozhodčí: K. Hrubeš - Peřina, Nádvorník. Diváci: 6597.

Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Sionko, Vacek, Pavelka (81. Hušek), Kadlec (46. Kerič) - Pekhart (89. Zápotočný), Kweuke. Trenér: Chovanec.
Hradec: Lindr - Pávek, Chleboun, Hochmeister - Poděbradský (70. Rezek), Fischer, Janoušek, Zelený - Štěpán (60. Hodas), Černý, Pilař (81. Jandík). Trenér: Kotal.