Slávisté dopředu avizovali, že před zápasem vyjádří podporu napadené Ukrajině. Hráči šli na trávník ve speciálních žlutých tričkách, Kačarabu přivítal potlesk na otevřené scéně. Naopak na adresu ruského vůdce Vladimira Putina se v Edenu snášely šťavnaté nadávky.

„Ukrajina je moje vlast. Věřím naší zemi, naší armádě. Chci poděkovat těm, kteří chrání naše hranice. Volbou Ukrajinců je evropská Ukrajina. Zachováme si nezávislost, demokracii a státní suverenitu,“ uvedl Kačaraba před zápasem na sociální síti.

Došlo i na slavnou píseň Karla Kryla „Bratříčku, zavírej vrátka“, v níž legendární český písničkář s podmanivě podladěnou kytarou reagoval na sovětskou okupaci Československa v srpnu 1968. Ke slávistickému protestu se připojili i hosté z Istanbulu protiválečným heslem „No war“.

Vydařený večer

Český šampion si zápas užil. V Edenu vedl už po necelé půlhodině 2:0 poté, co se trefili Ivan Schranz a Yira Sor. Ještě do pauzy snížil Mert Hakan Yandas, ale po změně stran se podruhé prosadil Sor. Ten se potkal s výtečnou formou a mohl vstřelit i další góly. 

V závěru už jen zkorigoval stav střídající Mergim Berisha. Fenerbahce stejně jako před týdnem scházel po zranění český bek Filip Novák a předvedl nepříliš oslnivý výkon. Červenobílí většinu zápasu dominovali a zaslouženě slaví postup.

Slavia tak zůstala posledním českým zástupcem v této sezoně evropských pohárů, městský rival ze Sparty po prohře v Bělehradě s Partizanem vypadl. Červenobílí se soupeře pro osmifinále dozvědí v pátek po poledni při losu ve švýcarském sídle UEFA v Nyonu.