A to ještě netušili, že jim večer připraví dárek Liberec, který remizoval v Plzni 2:2. I tak je ztráta červenobílých stále sedmibodová.

Totální fotbal 

Při svém příchodu do Edenu avizoval trenér Jindřich Trpišovský snahu o ofenzivní fotbal. Ve druhé půli se mu Slavia konečně přiblížila. „Milan Škoda mi říkal, že už totální fotbal hrajeme. Útočili jsme, podíval se dozadu, kde stál jen Jugas,“ smál se kouč.

Během devadesáti minut mu ale nebylo vždycky do skoku. Po necelé hodině hry hrubku obrany červenobílých potrestal vedoucím gólem Hála. Slávisté ale dokázali zapnout na vyšší rychlostní stupeň a Hanáky zavřeli do své šestnáctky. Čtyři velké šance zůstaly nevyužity a vše zlomila až šťastná branka Škody. Po ní se prosadil Tecl. Poslední úder zasadil už odevzdaným hostům Van Buren.

Olomouc vzdorovala 

Všechno mohlo být ještě jednou jinak. Minutu po vedoucím gólu Tecla na 2:1 obrana Slavie vyrobila hrubku a Řezníček se z levé strany hnal sám na Koláře. Domácí gólman ale reflexivním zákrokem vyrovnání nepřipustil. „Kdyby šanci proměnil, tak věřím, že už bychom si bod odvezli. Slavia nás pak převálcovala ohromnou silou a jednoduchým fotbalem,“ myslel si olomoucký kouč Václav Jílek.

Slavia versus video 1:1

Slavia a video? Už se z toho stává pomalu tradice. V minulém utkání v Edenu sešívaným videorozhodčí gól zrušil, tentokrát ho uznal. „Samozřejmě mě potěšil. Máme to 1:1,“ líčil Stanislav Tecl, jenž si byl jistý, že v ofsajdu nestál. „Proto video máme, aby pomáhalo při takových situacích.“

Při jeho slovech souhlasně přikyvoval lodivod Trpišovský. „Jsem rád, že je video k dispozici. Nevím, jaké jsou technické požadavky, ale přál bych si, aby bylo na více stadionech, a ne jen na jednom za kolo.“

Ztráta se ztenčuje 

Po podzimní části vedla Plzeň před druhou Slavií o na první pohled nedostižných čtrnáct bodů. Teď mají Západočeši sice odložený duel s poslední Ostravou k dobru, ovšem jejich momentální náskok před partou z Edenu je poloviční. Po remíze Viktorie s Libercem dostává liga nový náboj.

„Nemáme důvod se zatím znervózňovat situací v tabulce,“ řekl trenér Plzně Pavel Vrba. Jeho svěřenci na jaře ještě nevyhráli. Proti Severočechům dvakrát vedli a nakonec vyválčili jen bod.

„Za stavu 2:1 jsme měli hrát ze zabezpečené obrany. Soupeř nás ale zatlačil a my neměli odražené balony. Možná se projevilo i to, že hrajeme evropské poháry a měli jsme náročný týden,“ dodal kormidelník.