Centrum, které zdobí dvě velkoplošné fotografie slávistických legend Vladimíra Šmicera a Martina Vaniaka, se nachází mezi atletickým stadionem a tréninkovými hřišť.

Celkové náklady se pohybují okolo částky dvaceti milionů.

„Mládež je základ,“ říká prezident Slavie Aleš Řebíček. „Vždy jsem mládež podporoval. Když si kluci hrají, tak nezlobí. Sám to vím, protože mám tři kluky. To je z toho morálního hlediska. A dále je to tak, že fotbal nemusí být závislý jen na sponzorech a k tomu právě slouží ta mládež. Aby se mladí hráči dostali do áčka a pak ven. A když to takhle půjde, tak se peníze tomu klubu vrátí,“ pokračuje slávistický šéf.

Na přípravě centra se podílelo technické oddělení klubu se společností Phoenix Zeppelin, která je investorem a dodavatelem stavby. Firmu ve čtvrtek 3. listopadu na slavnostním otevření zastupoval generální ředitel Josef Mixa, velký slávista.

„Známe se už dlouhou dobu. O tomto projektu se mluvilo ještě před mým příchodem do Slavie, ale můj vstup do klubu byl pro něj garancí, že to myslíme vážně. Poté jsme celý projekt naplno odstartovali,“ dodává Aleš Řebíček.

U slavnostního otevření byla řada slávistických mladíčků a z A týmu také jeden z nejmladších hráčů, Ondřej Petrák. „Moc se mi to líbí, vypadá to určitě lépe než dřív,“ usmíval se talentovaný mladík. „Co jsem byl v žácích a v dorostu, tak se to tu změnilo k nepoznání.“