„Vítězství se nerodilo lehce, Boleslav hrála velice bojovně a velmi agresivně,“ přiznal trenér Pražanů.

Weberovi premiéra hodně zhořkla 

Vedení boleslavského klubu po prohrách s Karvinou a v Liberci odvolalo trenéra Dušana Uhrina a místo něj angažovalo Jozefa Webera. A jak to bývá, po změně trenérů se tým často vzchopí.

„V prvním poločase měli domácí velký tlak na míč. My v první půli naopak hodně míčů poztráceli a byl to spíš takový fotbal nahoru dolů. Byli jsme hodně nepřesní a dovolili jsme soupeři několik nebezpečných protiútoků, při nichž nás podržel brankář Kolář,“ poznamenal.

Lídr střelců Krmenčík 

Na domácí straně z výsledku pochopitelně panovalo zklamání. „Vzhledem k průběhu je to pro nás krutý výsledek. Šedesát minut se mi hra líbila, ale pak jsme dostali gól po standardce a definitivně to zlomila penalta,“ přibližíl Weber průběh zápasu.

Po úvodní trefě Zmrhala ze závěru první půle se po přestávce dvakrát trefil kanonýr Škoda, který má v této sezoně na svém kontě už devět tref. Lídr střelců Krmenčík jich dal o dva více a ještě má odložený zápas s poslední Ostravou k dobru. „Nebyl to lehký zápas, ale góly jsme si zasloužili. Bylo to o tom prvním. Podržel nás Ondra Kolář a pak se nám to povedlo prolomit,“ pochvaloval si Škoda.

Poháry? Ne, tuhý boj o záchranu 

Před sezonou každý očekával, že Boleslav bude bojovat o nejvyšší příčky. Nepovedený podzim ale hráči z města automobilů korunovali třemi jarními porážkami. Na sestupovou pozici ztrácejí jediný bod. „Noříme se hlouběji, ale pořád to máme ve svých rukou. Když zopakujeme herní projev z první půle, tak se z toho dostaneme,“ mínil Weber po utkání.

Slávisté díky třem bodům ze soboty stáhli vedoucí Plzeň na rozdíl devíti bodů, ale podzimní lídr má odložený zápas k dobru. „Čeká nás teď náročný program. Pohár s Libercem, potom doma Olomouc a pak je hned derby. Tyhle tři týdny hodně napoví,“ kouká Trpišovský na další soupeře.