„Zápas jsme ztratili, protože jsme neproměňovali a z mnoha příležitostí nezvýšili své vedení. Proto odjíždíme jen s bodem,“ prohlásil očividně zklamaný slávistický trenér Jaroslav Šilhavý.

Na straně Jablonce panovala spokojenost

Divoké sny musely ze spaní budit zejména útočníka Milana Škodu, který byl v prvním poločase nejvíce vidět. Ovšem místo toho, aby se dotáhl na devítigólového lídra střelecké tabulky Krmenčíka, zahazoval jednu šanci za druhou. V té největší orazítkoval hlavou břevno. „Od první minuty jsme domácí zatlačili a vytvářeli si příležitosti. Zápas jsme ztratili v prvním poločase, nakonec i v druhém jsme měli další šance. Byli jsme takoví bohorovní, jako by se nám nemohlo nic stát. Nakonec je z toho 1:1 a ještě jsme se klepali, abychom neprohráli,“ nechápal trenér Šilhavý.
Na jablonecké straně panovala s bodem pochopitelně spokojenost. I když chyběl jen kousek a domácí mohli brát všechny tři. To když osm minut před koncem nepropálil zblízka brankáře Laštůvku Zelený.

Remíza Slavii mrzí 


„Škoda, kdyby míč trefil, tak jsme vytěžili maximum. S remízou jsem ale spokojený, protože první poločas jsme dostali pořádnou lekci,“ řekl jablonecký trenér Zdeněk Klucký.
Úřadující mistři tak v duelu 15. kola nejvyšší soutěže nevyužili nedělního zaváhání Plzně v Teplicích (0:0)  a na třetím místě na ni ztrácí nadále čtrnáct bodů.
„Remíza nás mrzí nejen kvůli Plzni, ale především kvůli sobě. Venkovních ztrát už je moc,“ smutnil Šilhavý.
Napravit je Slavia může už v pátek, kdy doma hostí Ostravu.