Slavia nevyhrála ani na čtvrtý pokus

Mladá Boleslav - Takhle si fanoušci sešívaných začátek sezony určitě nepředstavovali. Trenér Petr Rada i po čtvrtém kole stále čeká na první ligové vítězství. Po třech remízách Slavia v sobotu prohrála o jednu branku v Mladé Boleslavi.

18.8.2012
Zvětšit fotografii

Slavia ani na čtvrtý pokus nevyhrála, po třech remízách prohrála v Boleslavi 0:1.Foto: Deník/Michal Káva

Už ve třetí minutě mohli červenobílí jít do vedení, ale Škoda po Juharově přihrávce trestuhodně nedokázal dopravit míč z několika metrů do branky. Svěřenci trenéra Koubka si přesněji přihrávali a byli důraznější v soubojích o míč. To se potvrdilo i v rozhodující chvíli utkání, která přišla v 18. minutě. Slávisté čtyřikrát nedokázali odkopnout míč ze svého vápna, nabídnutou šanci využil Kúdela, který si šikovně zpracoval skákající míč mezi třemi slávisty a poslal ho za Čontofalského záda.

Boleslav se po vstřelené brance soustředila na pečlivou obranu a přečkala i mnohdy křečovitou snahu hostů o vyrovnání. Největší šanci spálil deset minut před koncem kapitán Kisel, když z několika kroků po Zmrhalově centru hlavou netrefil odkrytou branku.

„Utkání se mi hodnotí špatně, prohráli jsme, dostali jsme znovu velice hloupý gól. Takovou situaci musíme zvládnout, Juhar byl za Kúdelu zodpovědný a musí takovou situaci dohrát až do konce. Domácí šanci svoji šanci narozdíl od nás využili, Škoda v úvodu pozdě zareagoval a nadějnou střeleckou pozici nevyužil. V druhém poločase jsme sice měli převahu, ale nebyli jsme produktivní," povzdechl si trenér Petr Rada.

Ke svým svěřencům byl v následném hodnocení nebývale kritický. „Od Milana Škody čekám mnohem víc, o jeho výkonnosti si s ním v týdnu promluvím. Potřebujeme vítězství, které by nás nakoplo a povzbudilo," přeje si kouč tolik očekávaný úspěch už ve čtvrtečním utkání proti Zbrojovce Brno.

Miroslav Koubek si pochvaloval cenné tři body. „Mužstvu musím poděkovat za výkon, který měl hlavu a patu a obsahoval velké penzum práce. Máme mnoho zraněných hráčů, musíme improvizovat, proto jsme museli změnit způsob hry. Slavia měla optickou převahu, ale my jsme měli její tlak pod kontrolou."

Ondřej ZLÁMAL, Michal KÁVA

Autor: Redakce

18.8.2012 VSTUP DO DISKUSE

22

Úřad pro kyberbezpečí: Vypátrat původ útoku na ČSÚ bude obtížné

Představitelé SPD a zástupci hnutí ANO jednali 23. října v Praze o možné povolební spolupráci. Na snímku šéf SPD Tomio Okamura (vpravo) a místopředseda hnutí Radim Fiala přicházejí na schůzku do Poslanecké sněmovny.
9

Okamura jedná s ANO: Chceme prosadit náš politický program

Předsedou poslaneckého klubu STAN byl jmenován Farský

Už v neděli ustavili klub sněmovní nováčci Piráti. Dnes je následovalo hnutí Starostové a nezávislí (STAN), za předsedu byl zvolen lídr voleb Jan Farský. Místopředsedy se stali Vít Rakušan a Věra Kovářová.

Babiš pokračuje v povolebních jednáních, sejde se se Zemanem

Vítěze sněmovních voleb, předsedu hnutí ANO Andreje Babiše dnes přijme prezident Miloš Zeman. Babiš bude také pokračovat v povolebních vyjednáváních se zástupci dalších stran nové Sněmovny. Zahájil je v neděli schůzkami s KSČM, STAN a ČSSD.

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledkem voleb

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledky voleb, ukázal průzkum společnosti Median. Podle průzkumu většina lidí nemá obavy o budoucnost demokracie v zemi, dotázaným by ale vadilo, kdyby vládu měl vést trestně stíhaný člověk.

Babiš přemlouval STAN ke spolupráci. Podle Gazdíka ale marně

Šéf vítěze voleb hnutí ANO Andrej Babiš přemlouval hnutí Starostové a nezávislí (STAN) ke koaliční spolupráci, ale marně, řekl novinářům po dnešní zhruba hodinové schůzce s Babišem předseda Starostů Petr Gazdík.