„V těchto hodinách a dnech se náš fotbalový bůh, Simon Deli, chce rozhodnout, jestli přijme nabídku Slavie, nebo půjde za novou výzvou. Pomozte nám ho přesvědčit, ať nám pomůže do Edenu vrátit Ligu mistrů. A že bez něj si Slavii již ani neumíme představit. Napište mu i Vy, prosím,“ stojí na jeho twitterovém účtu.

V případě Ngadeua bylo zatím celkem ticho i vzhledem k tomu, že reprezentoval Kamerun na Poháru afrických národů. Po konci v osmifinále se ale i jeho budoucnost zřejmě začne brzy řešit. „Nechtěli jsme ho rušit z koncentrace v národním týmu. Určitě se ale brzy spojíme. Musíme řešit i to, jaký bude mít program, protože po skončení sezony okamžitě naskočil do kempu s Kamerunem, neměl ani jeden den volna,“ uvedl po víkendovém Superpoháru trenér Jindřich Trpišovský.

Minimálně na pohárovou kvalifikaci by však reprezentačního kapitána měl rád k dispozici. „Udělali jsme všichni společně spoustu práce, abychom mohli hrát poslední předkolo Ligy mistrů. Doufám, že i Míša si tohle uvědomuje a že nám k našemu snu v tom dvojzápase pomůže. Doufám, že zůstane,“ prohlásil kouč.

Totéž platí ostatně i pro Deliho. „Je to pro něj hodně obtížné. Samozřejmě pevně věříme, že zůstane, protože víme, jak mu na Slavii záleží. Kdyby neměl takový vztah ke klubu, tak už je dávno pryč. Je v tom ale více faktorů,“ řekl Trpišovský.

Koho má jinak trenér sešívaných k dispozici na pozici stopera? Spolehlivý Ondřej Kúdela i nově příchozí David Hovorka by roli hlavních mužů defenzivy zvládli. V Superpoháru to jasně předvedli. „Zahráli výborně,“ pochvaloval si kouč.

Jenže za nimi trochu zeje díra. Ve středu obrany může nastoupit Frydrych, během přípravy se tam objevil také Král. Žádná sláva to však nebyla. I proto tak ve Slavii musí doufat, že africké duo si ještě nějaký ten zápas v sešívaném dresu střihne.