Současný slávistický kouč byl na roztrhání a po zápase se nesčetněkrát objal a poplácal s lidmi z obou týmů. Bylo vidět, že za dva a půl roku se do srdcí libereckých fanoušků i hráčů zapsal velice dobře.Však také po zápase dal najevo, že mu nebylo příliš do slavení. „Jsem rád, že jsme to zvládli a postoupili, ale na druhou stranu mě netěší, kolik mě blízkých lidí jsem tím udělal smutných,“ přiznal.

V dubnu ještě jednou

Jeho bývalí svěřenci do čtvrtfinále vstoupili lépe po pár minutách se dočkali i gólu, jenže nebyl uznán. A to bylo ze strany Liberce vše. Otěže převzala Slavia a ještě do poločasu rozhodla o výhře díky gólům Škody z penalty a Frydrycha hlavou po rohu. „Ta penalta to zlomila. Zbytek poločasu jsme dohráli v křeči,“ přiznal trenér David Holoubek, který na lavičku Slovanu usedl jako náhrada za Trpišovského.

Jenže zápas byl pikantní pro víc aktérů. Na slávistické straně bylo více hráčů s libereckou minulostí. Mezi nimi nejvíce vyčnívá brankář Ondřej Kolář. „Jsem odchovancem Liberce, hrál jsem za něj odmala. Je škoda, že jsme se nepotkali až ve finále,“ povídal s úsměvem.

Liberečtí hráči měli výhodu, že věděli, s čím proti nim Slavia nastoupí, ale ani to k úspěchu nevedlo. „Šlo poznat, že je vede pan Trpišovský. Hráli přesně to, co po nás chtěl v Liberci. Fotbal po zemi už od gólmana a míče za obranu,“ poznamenal liberecký bek Ondřej Karafiát.

Teď se cesty obou týmů zase rozcházejí Slávisté jsou v semifinále, Liberec zabojuje o poháry v lize. Tam narazí na Pražany znovu v dubnu.

Slavia - Liberec 2:0 (0:0) Branky: 25. Škoda (pen.), 35. Frydrych. Rozhodčí: Berka – Pelikán, Kubr. ŽK: Jugas, Bořil – Kačaraba, Breite, Pulkrab. Diváků: 4 967.
Slavia: Kolář - Frydrych, Jugas, Pokorný (82. S. Deli), Bořil - Stoch, Souček, Hušbauer,  Hromada (45. Danny), Sobol - M. Škoda (71. Necid).
Liberec: Nguyen - Coufal, Karafiát, Kačaraba, Kerbr - Oscar Dorley (76. Ševčík), Breite (62. Wesley), Bosančič, Folprecht, Potočný (62. Bartl) - Pulkrab.