České kluby zde budou bojovat o další účinkování v evropských pohárech. Los play-off Ligy mistrů včera Slavii přisoudil APOEL, což je šampion Kypru sídlící v hlavním městě Nikósii. „Nebude to slabý soupeř,“ tuší kouč Jaroslav Šilhavý. Přesto v Edenu cítí šanci na postup do skupiny elitní a hvězdami nabité soutěže.

Klub z Kypru získal před startem sezony posily

„Bude to hratelné, ale na Kypru nás čeká těžká práce, protože tam panuje velké horko a dusno. S tím se však nějak popasujeme,“ dodal obránce Jan Bořil. APOEL není pro českou veřejnost neznámý výběr před dvěma lety ho potkala Sparta. A dvakrát vyhrála. Přesto by si měli slávisté dát pozor. Ambiciózní klub z Kypru získal před startem sezony větší počet posil.

Zároveň jsou v jeho kádru hráči, kteří si pamatují nejslavnější moment klubu čtvrtfinále Ligy mistrů zažili v roce 2012 Nektarios Alexandrou a Urko Pardo. Český šampion nicméně doufá, že ho do sedla pošle vydřený postup přes BATE Borisov. „Věřím, že je to pro všechny velká zkušenost. Ta se nedá koupit. Snad to teď hráčům pomůže,“ prohlásil Šilhavý.

Viktoria doufá, že si povede stejně 

Plzeň v boji o Evropskou ligu vyzve AEK, což je tým z Larnaky. „Už nyní sbíráme materiály, čeká nás mravenčí práce v podobě zjišťování detailů o klubu a jejich hře,“ uvedl kouč Pavel Vrba. Sdělení číslo jedna: tým loni skončil na druhé příčce jen čtyři body za APOELem. Zajímavost? Larnaka loni prohrála s Libercem, také na závěr letních kvalifikací.

Viktoria doufá, že si povede stejně. „Chceme do skupiny, pořád chceme být v Evropě úspěšní,“ dodal Vrba. Slavii čeká první mač o Ligu mistrů na Kypru (15. srpna), Plzeň začne doma o dva dny později.