Není to tak dávno, co všichni opěvovali produktivitu Slavie. Sešívaní hned třikrát v ligové sezoně nasázeli více než šest branek v jednom utkání a s 31 góly po osmi kolech se postarala o rekord soutěže. Teď ofenzivnímu komandu z Edenu zvlhnul střelecký prach.

Minulé dva soutěžní zápasy měla Slavia na kontě nula gólů i bodů. Porážku 0:1 doma s Kluží následovala prohra 0:2 v Olomouci. Přitom šancí bylo víc než dost, střely ale končily na tyčích. Z posledních čtyř utkání Pražané třikrát neskórovali.

„Velký rozdíl vidím v tom, jak se šancemi nakládáme v momentě, kdy vedemea kdy dotahujeme,“ poukazuje na rozdíl v sebevědomí hráčů slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

O příčinách porážek má kouč jasno. Jen v žalostné koncovce to není. „Alarmující je hlavně naše laxnost a nedůraz v osobních soubojích,“ vypálí. V tomhle ohledu týmu nesmírně chybí zranění defenzivní dříči a hecíři Bořil, Holeš a Hovorka.

„Primární téma jsou pro nás souboje. Víme, kde děláme chyby, apelujeme na to a pracujeme na zlepšení,“ zdůrazňuje kouč vicemistrů.

Na Kluž si věří

Moc času ale není. V úterý vyráží Slavia do Rumunska na odvetu s Kluží. Bylo by záhodno, kdyby právě ve čtvrtek v Transylvánii zjednala nápravu a přetrhla černou sérii porážek.

„Zase bude hodně soubojů s urostlými hráči. Bude to o standardních situacích, o osobních soubojích. Třetí podobný zápas v řadě, průběh bude stejný. Říkáme si pořád, že se z toho musíme poučit, ale někdy je to o typologii těch hráčů,“ přemítá Trpišovský.

„Čeká nás důležitý zápas, všichni víme, s čím tam jedeme. Chceme tam vyhrát. Víme, že na ně máme, doma jsme byli mnohem lepší, ale trápilo nás zakončení,“ burcuje brankář Ondřej Kolář.

Slávisté věří, že v Kluži zlomí střelecké trápení. „Věříme, že to konečně protrhneme, dáme první gól a pak to tam nasypeme,“ říká asistent trenéra Zdeněk Houštecký.