Sparťané se po sérii krachů pod Italem Stramaccionim nedokázai výsledkově zvednout ani v prvním utkání pod trenérem Hapalem, v Karviné uhrála jen remízu. A tak se větší šance v derby, které by nemělo mít favorita, přeci jen dávali Slavii.

Letenští se však se svou rolí outsidera nechtěli smířit a od úvodního hvizdu byli aktivnější. Ve dvanácté minutě korunoval jejich nápor úvodním gólem Stanciu, který se napřáhl z pravé strany a překvapil brankáře Koláře, od jehož nohy se míč odrazil pod břevno.

„Kolář nás pět zápasů držel, derby mu úplně nevyšlo. Přesto myslím, že tam měl tři hodně těžké zákroky, které vyřešil. Dostali jsme ho do nekomfortních situací,“ podržel svého brankáře trenér Slavie Jindřich Trpišovský, jenž vzal nepovedenou první půli na sebe. „Netrefili jsme se do sestavy, Sparťané nás výrazně převyšovali v pohybu,“ kál se lodivod sešívaných. 

Stanciuv gól měl být totiž v prvním poločase jen špičkou ledovce. Do velké šance dostal kapitán domácího týmu Lafata, ale ve skluzu ze dvou metrů prázdnou branku přestřelil.

Následně přišly velké chvíle videorozhodčího Hrubeše, který se hned třikrát musel zapojit do hry. Derby bylo pod dohledem videa hráno úplně poprvé a mezi 20. a 37. minutou se s ním hlavní rozhodčí Královec musel poradit.

Nejprve nařídil penaltu, ale po prohlédnutí záznamu nařídil trestný kop z hranice šestnáctky. Stanciovo gól neuznal kvůli ofsajdu a ze stejného důvodu pak neuznal ani gól slávisty Bořila.

Ten už ale padl za stavu 2:0 pro domácí, jelikož po rohovém kopu Stanciua poslal míč za bezmocného Koláře jeho spoluhráč Souček.

„Už jsem se několikrát radovala zbytečně. Proto když jsme druhý gól vstřelili, už jsem ani neslavil. Netušil jsem, zda bude uznaný,“ nezažíval příjemné momenty kouč domácích Hapal, jenž se však do konce první pětačtyřicetiminutovky mohl přeci jen radovat ještě jednou.

Před odchodem do šaten totiž obrana hostů trestuhodně zaspala, když jen sledovala Stanciův průnik a prudkou přesnou střelu zvýšil náskok na tři branky.

„Byl to jeden z nejlepších poločasů, jaký jsem Spartu viděl odehrát. Povedlo se všechno, vstřelili jsme tři góly a mohlo jich být i víc,“ uvědomoval si Hapal.

V tu chvíli by asi ani nejzarytějšího optimistu z Edenu nenapadlo, že by se výsledek mohl ještě nějak dramaticky měnit. Tím spíše, že během přestávky trávník zapadl sněhem a rozhodčí byli dokonce nuceni vytáhnout oranžový míč. Na kluzkém hřišti se tak zápas rychle změnil spíše v boj a nakopávání, pohledný fotbal z prvního dějství to zdaleka nepřipomínalo.

Dlouho to vypadalo, že se na poločasovém výsledku nic nebude měnit, slávisté však dokázali zápas neskutečným způsobem vyrovnat. Nejprve se v 70. minutě prosadil ve skrumáži Stoch a když ve veliké šance odpor hostů nedokázal zlomit hlavičkující Štetina, zařídil drama druhým gólem Slavie sedm minut před koncem Deli.

Zápas pak rozhodlo nastavení. V něm fauloval Štetina a rozhodčí opět požádal o radu videorozhodčího - penalta! Míč si vzal kapitán Slavie Škoda a nechytatelnou střelou pod břevno dal výsledku definitivní podobu 3:3.

„Nemyslím, že má mužstvo špatnou kondici. Bohužel se stále opakují situace, jež řešíme nějakým způsobem špatně. První dvě branky nás dostaly pod tlak a my se opět začali bát o výsledek. Poslední padla po individuální chybě, kdy jsme neodhlavičkovali balon z vápna“ odmítl Hapal šířící se spekulace o špatné fyzické připravenosti svých svěřenců.

A co znamená další remíza obou týmu v boji o druhé (ve slavistickém případě teoreticky o první) místo ligové tabulky?

„Pojďme se soustředit na další zápas a uvidíme dál,“ nechtěl spekulovat lodivod letenských.

„Samozřejmě se jedná o ztrátu. Ale po průběhu hry musíme být s bodem více než spokojeni,“ přijal naopak nerozhodný výsledek jeho protějšek.