„Oproti roku 2019, i když jsme doma Arsenalu gól nedali, jsme silnější v ofenzivě. Máme víc dynamických a rychlých hráčů. To se ukázalo i v zápasech v Leicesteru, s Rangers nebo v Nice. Teď jsme byli hodně bodově úspěšní venku,“ řekl Trpišovský při on-line tiskové konferenci.

UEFA Evropská liga - čtvrtfinálový zápas FK Slavia - Arsenal
Hořký konec skvělé jízdy. Slavia doma dostala lekci od Arsenalu

V předminulém ročníku Evropské ligy Slavia hodně spoléhala na standardní situace. „I díky nim jsme se dostali tak daleko. Měli jsme hodně vysokých hráčů jako Souček, Ngadeu nebo Škoda a dávali hodně gólů ze standardek. Třeba se Sevillou jsme předloni měli velký klus sportovního štěstí, i když jsme si to museli zasloužit,“ uvedl pětačtyřicetiletý kouč.

Trpišovský o trestu pro Kúdelu: Precedens. Šok!
„Jednomu našemu hráči (Ondřeji Kolářovi) prokopli lebku a jejich hráč (Kemar Roofe) dostal čtyři zápasy. Jeden (Glen Kamara) nás napadl pěstmi a ten dostal tři zápasy. Šlápnutí a kopnutí do našeho ležícího hráče nebylo potrestané. A náš hráč (Ondřej Kúdela) dostal nejvyšší trest. Pro mě dostat 10 zápasů bez důkazů v porovnání s tím, co se tam dělo, je šok,“ řekl slávistický kouč Jindřich Trpišovský v České televizi k trestům UEFA. Kúdela byl uznám vinným po nařčení z rasismu. „Já tomu ani nevěřil. Když mi to říkali, v první fázi jsem si myslel, že si dělají srandu. Pro mě je to obrovský precedens do budoucnosti odsoudit někoho bez důkazů,“ dodal Trpišovský s tím, že reprezentační stoper Slavii proti Arsenalu na hřišti chyběl.

„Letos byly postupy přes Leicester a Rangers zasloužené a jednoznačné. Všechny zápasy ve skupině i vyřazovací fázi jsme odehráli na vysoké úrovni. Když se člověk v pozápasových parametrech dívá na čísla, tak vstupy na soupeřovu polovinu nebo počet situací ve vápně máme výrazně vyšší než před dvěma lety,“ doplnil Trpišovský.

V této sezoně se podle něj Pražané tolik nepřizpůsobovali protivníkům. „Předloni jsme spíš rozbíjeli hru soupeře a reagovali na něj. Teď jsme šli víc vlastní cestou, málokdy jsme určovali rozestavení podle soupeře,“ poznamenal Trpišovský.

„Když už takový zápas hrajete jako dnes, máte minus čtyři hráče základní sestavy a další dva tři zdravotně rozbité, je to strašně znát. Na všech postech potřebujete kvalitu a aby vám pomohli i střídající hráči,“ konstatoval Trpišovský.

Odveta osmifinále Evropské ligy: Ondřej Kúdela neudržel nervy. Jeho skrytý slovní výpad se domácím fotbalistům nelíbil
Překvapení: Slavia se nepostavila za Kúdelu. Fanoušci zuří, Tvrdík má strach

Slávisté po nadějné remíze 1:1 z Londýna doma v úvodu zcela propadli a během 18. a 24. minuty třikrát inkasovali. „Pro tým je strašná rána, když se na to chystáte a během šesti minut dostanete tři góly. To vás psychicky srazí dolů. Gól by nám pomohl, ale musíme přiznat, že druhý poločas byl u spoustu hráčů na morál. Jsem za to rád, ale dnes jsme neměli na to Arsenal potrápit,“ prohlásil bývalý kouč Liberce nebo Žižkova.

Na úřadujících českých mistrech byla podle něj znát i velká únava, přestože na ni vysokou porážku nesváděl. „Dělali jsme i taktické chyby, byli jsme pozdě u hráčů, špatně si předávali hráče hlavně v prvním poločase. Byly tam chyby v organizaci hry. Vůbec nechci říkat, že jsme prohráli proto, že jsme byli unavení. Ale pro styl, který hrajeme, a pro kvalitu potřebujeme určité parametry. Teď jsme se toho nedotkli, i když kluci do toho dali všechno,“ uvedl Trpišovský.

Slávistický útočník Stanislav Tecl se raduje z gólu v derby proti Spartě (2:0).
Titul je pryč, uznali na Spartě. Slavia v současnosti nemá v Česku konkurenci

„Sešívaní“ v tomto ročníku podruhé prohráli 0:4, před Arsenalem stejným výsledkem podlehli na závěru skupiny v Leverkusenu. „Nezvládli jsme podobné zápasy. Na tuhle úroveň musíte mít kvalitu, být takticky vyspělí a soupeři se vyrovnat běžecky a rychlostně. Nebylo to teď ani v Leverkusenu a pak je vidět velký rozdíl. Strašně záleží, kdy na soupeře narazíte. V jakém rozpoložení je on a v jakém je váš tým," dodal Trpišovský.