Dvě změny oproti zápasu v Kluži udělal Jindřich Trpišovský. Ve středu zálohy nastoupil místo Ibrahimy Traorého Alex Král, na hrotu nahradil Micka van Burena kapitán Milan Škoda. Že jde pro Slavii o zápas léta předvedl obětavý David Hovorka, který naskočil i s bolavým kolenem. „Hraje s velkým sebezapřením,“ přiznal před utkáním trenér sešívaných.

Domácí před zaplněným Edenem rozhodně nikterak nebránili náskok, který si přivezli z Kluže, a byli aktivnějším celkem. Protivník nejvíce zahrozil ze zakrouceného přímého kopu, se kterým si ale poradil Kolář.

Bořil hrdinou

Největší šanci prvního poločasu si červenobílá parta připravila zásluhou přihrávajícího Nica Stanciua, jenž vyslal vpřed Lukáše Masopusta. Jediný střelec úvodního duelu však za hrdinu tentokrát nebyl. Jeho pokus o přelobování gólmana skončil mimo tři tyče.

Velkou hrozbou pro obranu soupeře byl také kapitán Škoda. V první půli dvakrát nebezpečně hlavičkoval, po přestávce ihned protáhl brankáře ostrou střelou.  Kluž si stále nevěděla rady, naopak z brejků zkoušela hrozit Slavia. Jedovatou ránu vyslal po hodině hry Stanciu, ovšem ani on neuspěl.

V 66. minutě už přišel okamžik pravdy. Bořil měl před sebou na levé straně dálnici, tak zařadil nejvyšší rychlostní stupeň směr pokutové území a úspěšně prostřelil vše, co mu stálo v cestě.  Výhru mohl pět minut před koncem ještě potvrdit Júsuf, ale jeho hlavičku na brankové čáře zastavil jeden z bránících hráčů.

Mrzet ho to ale nemuselo. Slavia nedovolila soupeři žádné drama a po druhé výhře 1:0 nad Kluží mohla v Edenu vypuknout červenobílá party. Sešívaní si zahrají vysněnou Ligu mistrů.