Vítězná pouť hokejistů Slavie nebyla narušena. Kouzla ji nezbavila ani Plzeň s Martinem Strakou. Tým Vladimíra Růžičky potvrdil dosavadní kralování v extralize.

Tentokrát úřadující mistr slavil po výhře 4:2. „Odehráli jsme výborně první třetinu, škoda, že jsme si nepohlídali vedení,“ litoval trenér Pavel Hynek.

První s druhým. To bylo nejžhavější včerejší klání extraligy. „Oproti minulým domácím zápasům šlo o velké tempo,“ přiznal autor rozdílové branky Michal Vondrka..

Měl pravdu. Bylo se nač dívat.

V první třetině dvakrát vedla Plzeň. Jenže slávistická odpověď neměla dlouhého trvání – 74 a 166 sekund. Takový byl mezičas srovnání. Poté, co se domácí ujali vedení, jakoby hosté ztratili jiskru, kterou v první polovině utkání Slavii trápili. „Vynikající hokej. My využili o dvě šance více. Jsme rádi, že jsme vyhráli,“ řekl asistent Jiří Kalous.“ Formu o pátečním večeru potvrdili i oba brankáři – Svoboda a Málek. Současný a bývalý gólman sešívaných. Radoval se soudobý.