Věta, kterou se až dopondělí zaklínali, přestala platit. Boj o titul už slávističtí fotbalisté nemají ve svých rukou, když nezvládli šlágr kola v Teplicích.

Po nedělní sparťanské výhře se proti nim o den později vzbouřila Stínadla. Na teplickém stadionu sešívaní prohráli po brankách Smejkala a Kleina 1:2. Zrušená penaltová kletba byla jen slabou náplastí, Brabcův gól z pokutového kopu pouze zmírnil porážku.

Důsledek bitvy? Po 26. kole na Letenské na druhé příčce tříbodovou ztrátu, naopak sok se posunul na třetí místo před ostravský Baník.

Všechno načala 27. minuta. To se obrovitý teplický útočník Smekal prosadil ve slávistickém obležení, když Doležalův přízemní centr dloubl pod gólmanem Vorlem do sítě.

„Nijak extra jsem na Slavii netrénoval. Doufal jsem, že to tam bude padat,“ krčil pak rameny…

Už před tím se ve slávistickém vápně vyšponoval vysoko do vzduchu, hlavička ale mířila vysoko nad.

Až ve druhém poločase se začaly dít věci. Nejprve na trávník, poprvé od 8. prosince, kdy na Kladně gólem zajistil důležitou výhru, vyběhla slávistická ikona, záložník Vladimír Šmicer.

„Má za úkol rozdělovat míče směrem dopředu,“ podotkl asistent slávistického kouče Pavel Řehák.

Jenže Šmicer tentokrát štěstí nepřinesl…

Když v 66. minutě exsparťanský stoper Martin Klein zvýšil na 2:0, domácí fanoušci divoce křepčili, měli za to, že je rozhodnuto.

O pár minut později skákal jako čertík v papírové krabičce teplický kouč Petr Rada. Rozhodčí Jech totiž odpískal za stažení Gebre Selassieho penaltu a tu vzápětí proměnil Brabec. V předchozích třech stejných šancích slávisté selhali!

Ovšem to bylo ze strany Slavie vše.

Teplický Sabou ještě neproměnil obrovskou šanci, to už ale domácí mrzet nemuselo. Souboj dvou velkých adeptů na post reprezentačního kouče, který by měl po červnovém Euru opustit Karel Brückner – Petra Rady a Karla Jarolíma – vyzněl ve prospěch prvního jmenovaného.