Na valné hromadě byl zvolen do představenstva společnosti SK Slavia Praha – fotbal a.s. Jeho předsedou zůstal další vlivný podnikatel Tomáš Rosen, posledním členem představenstva je Petr Doležal, generální ředitel klubu.

Slavii tak budou fakticky vést tři muži.

Rosen s Doležalem jsou zároveň majiteli 61 procent akcií. A chtějí odkoupit další. „Jednání s Enicem probíhají,“ připustil Rosen.

Společnost Enic nyní vlastní 38 procent akcií, do května 2006 měla v klubu majoritní podíl. Ten ale před necelými dvěma lety odkoupili právě Doležal s Rosenem.

Celou transakci nezveřejnili, navíc proběhla přes „prostředníka“, firmu Key Investments, jež se specializuje na obchody s cennými papíry. „To je standardní postup. Chceme dobře vést firmu, ne se ukazovat v médiích,“ ujistil Rosen. Přesto se s Doležalem před necelými dvěma týdny „přiznali“. „K tomu nás dohnaly neustálé spekulace, které Slavii poškozovaly,“ uvedl předseda představenstva.

Je možné, že dalším významným akcionářem se stane i Vik. „Musím se seznámit se všemi podrobnostmi. Pokud budou akcie Slavie dobrým obchodním artiklem, budu o ně mít zájem,“ uvedl Vik.