„Zatím není jisté, zda budu pokračovat vBohemce, nebo odejdu do první ligy. Jeden klub omě znovu projevil zájem. Čekám, jak se věc vyvine, řeší to manažeři,“ uvedl ofenzivní záložník. Podle informací Deníku jde otým Mladé Boleslavi.

Vzimní pauze vás už dříve chtěla Mladá Boleslav, podobně jako Slovácko a nakonec iPlzeň. Ateď jste zpět vPraze…

Byl jsem naposledy týden vPlzni a odehrál jsem vždy poločas ve dvou zápasech. Nakonec se ale kluby mezi sebou nedohodly.

Jak vyznívá srovnání vašeho stávajícího klubu sPlzní?

Rozdíl trochu je, hlavně vprofesionalitě a šířce hráčského kádru, vždyť Plzeň hraje prvníligu.

Měli na vás narážky, že jste Plzeň dvěma góly vyřadil zPoháruČMFS?

Měli, ale šlo spíš jen otakové pošťouchnutí. Akdyž jsem se vrátil zpět, myslím, že mě tu kluci rádi viděli, chtějí, abych pokračoval vBohemce. Parta je tu fakt super. Itím, že se mně osobně dařilo na podzim vpodobě devíti nastřílených gólů ve druhé lize a třech vpoháru, dařilo se icelémutýmu.

Zvaší podzimní základní sestavy také zatím odešli jen stoper Studík a útočník Brzezina.

Přesně tak, navíc je tu pár nových hráčů na testech. Určitě tedy bude snaha kvalitu kádru minimálně udržet, ne-li ještě zvýšit.

Na podzim jste řekl, že nejraději byste se dostal do první ligy sBohemiansPraha.

Ana tom se nic nemění. Vtéto chvíli to vypadá, že tu na devadesát procent zůstanu ipro jaro. To je téměř jisté. Chceme pokračovat vpodzimním tažení, tedy udržet se mezi nejlepšími týmy. Nebudeme horší než na podzim. Když jsme vstupovali do druhé ligy coby nováček, přišli noví hráči a nějaký čas to trvalo, než si to sedlo. Teď máme předpoklady vozit body izvenku.

Na Opavu, která přezimuje na druhém postupovém místě, ztrácíte jen třibody.

Ano. A právě Opava je zvršku tabulky jediným týmem, snímž hrajeme na jaře venku. Šance na postup do první ligy tu určitě je, teď už jde jen oto, chytit ji. První zápas hrajeme doma sHlučínem a pak vÚstí nad Labem. Uděláme-li čtyři body, bude náš další zápas doma sPříbramí jedním zvrcholů druholigovéhoja­ra.

Kromě toho vás čeká ipohárové čtvrtfinále sViktorií Žižkov.

To bude zcela otevřené. Uvidíme, jak na tom budou vlize, ale šanci určitě máme. Bude to oto pikantnější, že Viktorce patří zdejší areál vHorních Počernicích a trénuje tu. Snad nás pak odsud nevyhodí, až je vyřadíme…(smích)

Pak by to už byl také jen krůček do Poháru UEFA…

Tak to by bylo hodně pikantní. Ikdyž od něčeho takového nás dělí ještě pět zápasů, když se letos hraje čtvrtfinále a semifinále na dva zápasy. To už nebude onáhodě.

Coby student jste na počátku sezony reprezentoval Českou republiku na univerziádě vBangkoku. Jak jste na tom teď se školou?

Studuji na Technické univerzitě vLiberci, obor sportovní management. Když to půjde dobře, měl bych dělat letos vlétě státnice. Mám zatím hotovou trenérskou B-třídu. To se mi určitě neztratí, už teď pomáhám tady na Bohemce trénovat přípravku.

Jiří Šisler

Narozen: 24.11.1984

Post: ofenzivní záložník

Kluby: odchovanec Slovanu Liberec, nyní je kmenovým hráčem Jindřichovic pod Smrkem a na hostování vBohemians Praha do konce sezony 2007/08.