"Ani v Norsku se mi nestalo, že bych přijel na zápas, který by byl následně odložený. Ale to bylo dané i tím, že tam mají na některých stadionech hřiště s umělým trávníkem," řekl Dočkal pro klubový web Sparty.

I na Julisce podle něj byl terén původně hratelný, jenže silné sněžení s deštěm ho rychle zničilo. "Pokud by hřiště zůstalo ve stejném stavu, jako bylo při našem příjezdu na Julisku, tak by se myslím hrálo. Jenže ono se to průběžně zhoršovalo a už na konci rozcvičky jsem si nedokázal představit, že bychom hráli," popisoval.

Přesto se ještě v kabině připravoval, že se na trávník vrátí a bude hrát. "V hlavách jsme se pořád chystali na to, že se jde hrát, protože by bylo špatně si říkat, že utkání bude odložené. To by se nám pak v hlavě špatně přepínalo, že nejedeme domů, ale jdeme na hřiště," vysvětlil.

Správné rozhodnutí

"Nepříjemné to pochopitelně je, nejen pro nás hráče, ale i pro lidi, kteří dorazili na stadion, a také pro ty, kteří organizačně zajišťovali zápas. Radost z toho neměl asi nikdo," uvedl.

Rozhodnutí sudích zápas odložit však považuje za správné. "Myslím, že je to lepší varianta, protože stav hřiště nebyl dobrý a průběžně se to pořád ještě zhoršovalo. Odložení zápasu je myslím rozumným řešením," uvedl sparťanský záložník, který měl tým vést s kapitánskou páskou.

Náročný program

Připouští však, že by utkání raději odehrál, jelikož takto se Spartě komplikuje už tak náročný program.

"Náhradní termín se bude muset najít, i když náš program bude pořád náročný. Asi by proto bylo příjemnější mít tohle utkání na Dukle odehrané. Byli jsme nachystaní a věřím, že bychom to zvládli a mohli se soustředit zase na další program. Nedá se nic dělat, pro fotbal to bylo přeci jen dobré řešení," dodal Dočkal.

Čtěte také: Zápas Dukly a Sparty musel být kvůli sněžení odložen