„Když vstřelíme nějaký gól, čehož jsme schopni, můžeme klidně postoupit,“ věštil před zápasem Lukáš Provod. A byl to právě on, kdo svou trefou zkraje druhého poločasu nasměroval Pražany k pohárové pohádce.

Kdo čekal hned od začátku razantní nástup domácího týmu a smršť střel na Kolářovu bránu, mohl být lehce zaskočen rozvážným a občas až poněkud profesorským tempem chlapíků v modrých dresech. Otevřeně řečeno: Leicester včera nic převratného směrem dopředu nevymyslel.

Mistrovská partie

To byla pochopitelně i zásluha pečlivé obrany Slavie. „Musíme chytit hned začátek,“ nabádal své hráče trenér Jindřich Trpišovský a sešívaní od první minuty ukazovali, že přesně vědí, co hrát. Obávaný Jamie Vardy se dle svého zvyku potuloval na ofsajdové hranici, ale hosté si na jeho náběhy dávali pozor.

Udeřit mohlo spíš na druhé straně hřiště. Po necelé půlhodině hry se totiž potvrdilo, že střed obrany Leicesteru rozhodně není nezranitelný. Stopeři trestuhodně zapomněli na Abdallaha Simu, který si zpracoval dlouhý pas a pokusil se zaskočit gólmana Kaspera Schmeichela. Střela letěla jen kousek vedle tyče.

Ke konci první půle byla Slavia čím dál aktivnější, hlavně Alexander Bah na pravé straně dělal Leicesteru problémy. Právě po Dánově centru měl velmi slibnou šanci Jan Kuchta, jeho hlavička ale nebyla přesná.

Zmatky v defenzivě Lišek pokračovaly i po změně stran. Gólovku Jakuba Hromady po rohovém kopu domácí ještě se štěstím přežili, ale pak to přišlo. Nico Stanciu našel před Schmeichelovou bránou úplně volného Lukáše Provoda a ten už si věděl rady. K potemnělému anglickému nebi se vznesl gejzír červenobílé radosti.

Zase ten Sima

Hráči Leicesteru byli jako opaření a teprve po hodině hry, kdy na trávník přišli tři svěží náhradníci naráz, začal favorit trochu přitápět pod kotlem. Tlak domácích pak opticky sílil, ale nebezpečí nepřicházelo. Pražané mistrně střežili všechny cesty ke Kolářovi a trpělivě čekali na skulinky k protiútokům.

Pořádná skulina se v 78. minutě otevřela před Simou. Vytáhlý Senegalec se s míčem dostal až k hranici šestnáctky, nádherně vypálil a Schmeichel se po jeho střele natahoval marně. Slávisté bujaře slavili dvougólové vedení, protože už tušili, že postup by jim neměl utéct.

Také si ho pohlídali a po dvou letech jsou znovu v osmifinále Evropské ligy.