Půlmistr v pohodě zdolal desátý celek uzbecké ligy Lokomotiv Taškent 4:0 a předposlední Žižkov si poradil s osmým týmem srbské soutěže Jagodinou 4:2.

Slavia – Lokomotiv Taškent 4:0

„Z výsledku nelze vyvozovat velké závěry. Jsem ale spokojený, že jsme se střelecky prosadili. Přesto jsme mohli ještě nějaké branky přidat, kdybychom některé slibně se rozvíjející útoky řešili jinak. Takových situací bylo dost v prvním i ve druhém poločase,“ zhodnotil na klubovém webu druhé dubajské utkání trenér Slavie Karel Jarolím. „Těší mě, že se prosazují posily v útoku. A věřím, že tomu tak bude i v důležitých soutěžních zápasech,“ dodal s úsměvem.

Slavia se opravdu může pochlubit zatím slibnou gólovou potencí noviců: Premiérový zápis zaznamenal Aleš Besta, avšak superlativy se zatím dostávají hlavně k Pavlu Fořtovi, který vstřelil dvě branky. Navrátilec do slavistického dresu se přitom prosadil i v pátek proti prvnímu celku Uzbekistánu Bunyodkoru, se kterým Slavia podlehla 1:2.

Další utkání sehrají sešívaní ve středu proti ukrajinskému Metalistu Charkov.

Žižkov – Jagodina 4:2

Viktorka načala úspěšný kyperský kamp výhrou nad houževnatým srbským celkem Jagodinou, musela přitom zvládnout i časté změny počasí. „Z pohledu toho, že jsme šli do utkání den po příletu, hráči podali opravdu velmi slušný výkon. Přitom se nejednalo o lehkého soupeře a místy se hrálo i celkem tvrdě. V úvodu zápasu jsme se dostali do několika velmi slibných příleži-tostí, ale hráči je nedokázali proměnit. Načež se do vedení dostal soupeř, přesto jsme dokázali vyhrát," těšilo kouče Viktorky Zdeňka Ščasného. Za stavu 4:1 Žižkov už hru kontroloval, Jagodina ale přidala druhý gól a kopala navíc penaltu – naúspěšně. „Po prvním utkání mohu konstatovat spokojenost,“ řekl Ščasný.

Tým čekají tři dny tréninku, v úterý se poměří s domácí Ayia Napou.

Bohemians Praha – Slavia B 0:1

Další prvoligový celek Bohemians Praha měl jet do Turecka, ale nakonec převážilo domácí prostředí, vzhledem k prvnímu jarnímu utkání na Kladně. V přípravě se svěřenci trenéra Luboše Urbana utkali s třetiligovým béčkem Slavia a prohráli 0:1. Bohemians ani v pokročilejší fázi přípravy nepřivedli žádnou posilu, i nadále je poměr změn v kádru: 0:4.

Do Jihlavy odešel gólman Winter a trio mladíků Jeslínek (Sparta), Vošahlík (Jablonec), Jabloňský (Slavia) se vrátilo do mateřských klubů.