A vrátili sokovi porážku z loňska. Tu slavil po šesti letech a zdálo se, že se rodí tradice: když budou sešívaní dominovat v lize, tým z Letné si zchladí žáhu alespoň na Silvestra.

Jenže… „Na Slavii bylo vidět víc, že chtěla víc, hrála obětavěji,“ prohodil Miroslav Baranek, dříve hráč Sparty, momentálně fotbalista rakouské Admiry Trenkwalder, jenž byl k duelu pozván poprvé v životě.

Povinného věku 35 let totiž dosáhl teprve v listopadu.

A v určitých fázích utkání se nestačil divit. „Mimo hřiště jsme kamarádi, ale na něm je vidět velká rivalita.“

„Bylo to vážně docela vyhecovaný,“ přidal se Luděk Zelenka z protivníkova tábora.

Hned po změně stran dal důležitou branku na 2:2, po první půli Sparta totiž vedla.

Pak se strhla divoká přestřelka, 2 500 diváků v ochozech se skvěle bavilo. Oba „kotle“ se připomněly i pár dělobuchy a světlicemi.

A nejznámější „hecíř“ Pavel Řehák ze Slavie, kde momentálně dělá asistenta trenéra, dokonce dostal i žlutou kartu…

Sparta zaznamenala alespoň dílčí úspěch, když vyhrála klání nad 50 let v poměru 5:2. „Jsou mladší,“ postěžoval si s úsměvem František Veselý, slávistická ikona, bez níž si pravidelné silvestrovské klání snad ani nejde představit.

Na samotný závěr zápasů si obě strany připily šampaňským a vyslovily přání českému fotbalu. „Reprezentační úspěchy a co nejkvalitnější českou ligu,“ prohlásil Baranek.

„Hlavně zdraví,“ konstatoval Karel Jarolím, na chvíli fotbalista, za normálních okolností kouč týmu v sešívaných dresech. „A Slavii přinejmenším stejně dobrý rok, jako byl ten stávající,“ nezapřel vzápětí, že rivalita opravdu existuje… (haj)