"Já nikoho nepřelstil, to opravdu ne. Jako trenér můžete vymýšlet, co chcete, ale na hřišti to musí odehrát kluci," řekl trenér novinářům. "Nic dalšího nechystáme, chceme především zopakovat dobrý výkon," dodal osmapadesátiletý kouč, jehož tým bude v Rusku hájit těsnou výhru 1:0.

"Výsledek je dobrej, to si nebudeme nalhávat, ale pořád je to hrozně otevřené," přidal Ščasný. "Musíme podat výkon jako doma. Na hranici možností a nesmí vypadnout ani jeden hráč. Když v takových zápasech někdo vypadne, tak je to hrozně znát," prohlásil.

Zatímco Krasnodar v Praze nepůsobil jako tým, který dokázal v základní skupině porazit i Borussii Dortmund, doma bude podle Ščasného hrát úplně jinak. "Těžko odhadnout, bude také hodně záležet na tom, jestli dokážeme zopakovat náš výkon. Ale budou se hnát dopředu a myslím, že začnou tak, jak u nás končili," uvedl.

Opět bez Lafaty

"Když jsme je zejména ve druhé půli přestali dobře napadat, tak nás okamžitě zatlačili, byť si žádnou šanci nevypracovali," řekl Ščasný, který je přesvědčen, že jestli chce Sparta pomýšlet na postup, musí vstřelit gól. To se jí zatím podařilo ve všech dosavadních venkovních zápasech v soutěži v sezoně.

"Bude to hrozně důležité, protože Krasnodar doma moc gólů nedostává," uvedl. "Když jsem je viděl hrát doma s Dortmundem, tak dali rychle gól a pak to s naprostým přehledem ubránili. Takže pokud chceme postoupit, musíme dát gól," prohlásil Ščasný.

Letenský kouč se stejně jako v prvním zápase bude muset obejít bez kapitána a nejlepšího střelce Davida Lafaty, který zůstal doma kvůli zranění. "Cestování byl jeden z důvodů, proč neodletěl. Nechceme, aby se mu to vrátilo," vysvětlil Ščasný. "Jeho problémy začaly od zad, od páteře, od plotýnky a co z toho bylo, nebylo dobré," dodal.

Čtěte také: Porucha letadla a zdržení celníků? Spíš mě to pobavilo, smál se sparťan Brabec