Klub informaci oznámil v úterý po poledni na svých oficiálních stránkách. Finální dohoda byla uzavřena již po vstupu nových akcionářů Slavie, čínské finanční a energetické společnosti CEFC a miliardáře Jiřího Šimáněho, a je o poznání lukrativnější než nabídky z ostatních klubů.

"Pro Savii rozhodlo také to, že byla ten první klub, který mě chtěl. To mě moc těšilo, prakticky celé léto jsme byli v kontaktu, protože první náznak proběhl už na začátku letní přípravy. Jsem moc rád, že to dopadlo a můžu tady být," uvedl pětadvacetiletý obránce.

„Již delší dobu jsem cítil, že se potřebuji v kariéře posunout a získat nový impuls do dalších fotbalových let. Jsem rád, že mi Baník umožnil změnit prostředí. Rozcházíme se v dobrém a věřím, že se jednou zase v dobrém setkáme. Klubu i našim věrným fanouškům děkuji za podporu, na kterou jsem se vždy mohl spolehnout," řekl Frydrych, který za Baník odehrál v nejvyšší soutěži 118 utkání a vstřelil osm branek.

Dlouho vytipovaná posila

„Michala jsme měli vytipovaného dlouho. Slibujeme si od něj posílení zadních řad. Je to hráč střední věkové generace, která nám v kádru schází a potřebujeme ji doplnit. Věříme, že bude velkou posilou pro defenzivu," doplnil slávistický trenér Dušan Uhrin mladší.

V rámci „balíku dohod" do Ostravy také na půlroční hostování jdou dva hráči, obránce Martin Dostál a útočník Marek Červenka. Do Baníku odcházejí nabrat větší herní praxi. „Potřebujeme, aby oba hráli. Marek Červenka je mladý hráč, který podle mě potřebuje pravidelně hrát. Martin Dostál nedostával tolik příležitostí, takže je to pro oba velká šance, aby ukázali, že jsem udělal chybu," vysvětlil Uhrin mladší.