Skupina CTY Group má základní jmění téměř dvě miliardy korun. Patří do ní například Barvy a laky Hostivař, TOS, Česká Unigrafia a další značky, zabývá se rovněž investicemi do rezidenčních a průmyslových nemovitostí.

CTY Group získala především stadion v ďolíčku a pozemky, na nichž stojí. Podle našich informací nikdo nemusí mít obavu o rušení sídla klubu, nebo jeho přesunu. Po jednáních s klubem a radnicí Prahy 10, které patří sousední dosud nevyužité pozemky, se jen zřejmě rozhodne o budoucí podobě. Naposledy se uvažovalo o rekonstrukci stadionu a dostavbě bytových domů.

„Deset jsem čekal na pořádného majitele, na solidní firmu schopnou provozovat klub a zároveň mít zájem převzít stadion.Žádného Švarce nebo Petrželu,“ říká Dalibor Lacina, místopředseda představenstva Bohemians Real, dosavadního majitele pozemků a stadionu.

„Vedení nám zatím žádné podrobnosti nesdělilo, ani po nich nepátráme,“ prohlašuje za hráče kapitán týmu Dalibor Slezák. Blíže se ještě nechtějí vyjadřovat ani čelní představitelé klubu.

CTY Group se chystá rekonstruovat stadion v ďolíčku. „Kdyby k něčemu takovému došlo, byl by to obrovský krok vpřed,“ ví Slezák.

I s ohledem na to, že mužstvo se prokousává do první ligy. Mohlo by se tak stát i letos, všechna utkání jara tým trenéra Busty vyhrál a nachází se na čtvrtém místě tabulky. Na postupovou druhou příčku ztrácí čtyři body. „Samotné zázemí nám k postupu nepomůže. Ten si musíme vybojovat na hřišti,“ připomíná Slezák.

Touží nový majitel po rychlém návratu do ligy už letos? Zadání údajně zní: Hrajte to, na co máte. Netlačí se. Ale když se to povede, měl by se k tomu postavit čelem. Což by znamenalo rychlejší zvýšenou investici do kádru i stadionu. Nyní se nechystá se ani revoluce na postech ve vedení klubu.

Před přehnaným optimismem ale varují i špatné zkušenosti z minulosti, kdy do klubu s velkou pompou vstoupil Gustav Bubník. „Šlo mu jen o pozemky. CTY Group by podle mých informací měla být korektní společností,“ odmítá srovnání Michal Holas, šéf fanoušků, kteří klub zachránili před krachem.

Že by celá transakce měla idylický konec a Bohemians 1905 se ještě sloučili s úhlavním nepřítelem, třetiligovými Bohemians Praha? „Myslím, že o něco takového nemají zájem. Předpokládám, že v příštím ročníku už hrát ani nebudou. Nejde tu jen o výsledky soudních procesů, ale i o postoj fotbalových instancí,“ tvrdí Karel Kapr, šéf bývalého Střížkova, dnes klubu, který má pronajata práva na název Bohemians…