„Jsem v psychické pohodě, což mi pomáhá,“ hlásil mladík Tomáš Necid poté, co se trefil na hřišti Liberce. Smutnil, obhájce titulu prohrál hned v prvním ligovém kole 1:2.

Stačil by slávistům stejný výsledek v úterý, v úvodním zápase třetího předkola Ligy mistrů na italské půdě?

Těžko říct. Ale každopádně lepší než 0:1. A 2:3, to už by byl relativně nadějný výsledek…

Spolehlivá obrana je venku samozřejmostí. Zvlášť když proti vám může vyběhnout rumunský stroj na góly Mutu, Gilardino, forvard, co touží po návratu do italské reprezentace. Santana, jenž už nakoukl i do argentinské reprezentace, zase může nastupovat na postu ofenzivního záložníka i útočníka.

„Útok velmi dobře podporují i krajní obránci Sauri s Vargasem,“ doplnil slávistický kouč Karel Jarolím poté, co shlédl poslední přípravný zápas Fiorentiny.

I kvůli výpadům beků může být ovšem italská obrana slabší. V létě ji navíc opustil jeden z pilířů Tomáš Ujfaluši, jenž přestoupil do Atlétika Madrid.

Dalším faktorem může být podcenění slávistických forvardů. A špatná čitelnost. Na soupisce figuruje pět útočníků, trenér nasazuje dopředu i původem záložníka Šventa.

Jsou hodně vyrovnaní, prakticky každý z nich může nastoupit. Jeden, nebo dva? A nepřekvapí Fiorentinu, když se v průběhu zápasu na hrot vysune stoper Latka, jak se to nezřídka stává? A co když poprvé nastoupí novic Litteri, Ital, který by soka měl znát ze všech slávistů nejlíp?

Ať tak či onak, jedno je jisté: každý gól do sítě Fiorentiny výrazně zvýší šance na postup….