Úvodní půle byla zcela v režii domácího kolektivu. Ten si dokázal vypracovat několik slibných střeleckých pozic, v jejichž finální fázi se objevoval nejčastěji Aleš Kočí. Jeho nebezpečné pokusy ale kryl gólman Jan Stareček a v jednom případě rozezvučel míč brankovou konstrukci. 

Nastoupil s kapitánskou páskou a hned se prosadil

Svěřenci trenéra Rostislava Grossmanna se poprvé v zápase radovali ve 12. minutě, kdy se centrovaný míč z levé strany hřiště dostal až v pokutovém území číhajícímu Filipu Řezáčovi, který ho však do sítě ještě nedostal.

Za brankovou čarou skončila až dorážka Dušana Pince, jež dres Písku v seniorské kategorii oblékl vůbec poprvé. Nastoupil podle tradice s kapitánskou páskou a hned se prosadil - 1:0.

Po změně stran došlo k většímu množství střídání, která utlumila domácí útočné snahy a ubrala na klidu v přechodové fázi i koncovce. Hra se vyrovnala v neurovnanou na obou stranách, ale skórem přeci jenom opět pohnuli Písečtí.

V 62. minutě postupoval sám na gólmana Aritmy Tomáš Froněk, ale místo střeli volil přihrávku na v tandemu běžícího Tomáše Skálu, na kterého zývala prázdná brána - 2:0. 

To však bylo ze strany žlutomodrých po gólové stránce vše a hosté toho využili. Po dalších dvou minutách snížil Kuzmenko Vlad - 2:1 a v 75. minutě, již za záda Pavla Váverky, poslal balón po pěkné kombinační akci Martin Petrák - 2:2. 

FC Písek - SK Aritma Praha 2:2 (1:0)Branky: 12. Pinc, 62. Skála - 64. Vlad, 75. Petrák.
Sestava FC Písek: Varyš - Hrachovec, Rendla, Skála, Holý, Voráček, Kočí, Milec, Froněk, Řezáč, Pinc.
Střídali: Váverka - Benetka, M. Held, J. Held, Zeman, Hanzlík, Kulík.
Sestava SK Aritma Praha: Stareček - Turbák, Troníček, Frnoch, Vávra, Hrabák, Baran, Rybka, Modr, Petrák, Beneš.
Střídali: Volek, Vlad, Emin, Pecháček, Podobský, Seidler.

Komentář trenéra FC Písek Rostislava Grossmanna: „Dnes jsme chtěli v akci vidět ještě nějaké konkrétní hráče, abychom se rozmysleli, zda u nás budou působit i nadále. První polovina byla z naší strany velice slušná - takto bych si to představoval. Po přestávce úroveň spadla. Přizpůsobili jsme se hře soupeře a kvůli té spoustě střídání se nám to trochu rozpadla. Hra naší zálohy už pak nebyla dobrá. Dva góly jsme dostat nechtěli, ale dá se to, vzhledem ke střídáním, pochopit.“ 

V sobotu 24. února nastoupí Písečtí v atraktivní přípravě proti druholigové Příbrami. Výkop je naplánován na 11. hodinu.